Ofertë!
OFERTA VETËM ONLINE

Aorus 5, 15.6″, 16GB, 512GB SSD, Core i7

219,990 L

Kurseni: 25,000 L

:
:
:

Riformësoni lojën me laptopin e lojrave AORUS 5. Me procesorin më të fundit të gjeneratës 12 Intel® Core™ i7, performanca mbreslënëse i lejon lojtarët të shpalosin të gjitha aftësitë e tyre. I mbushur me një panel me shpejtësi të lartë rifreskimi 144 Hz, të gjithë kundërshtarët mund të mposhten me saktësi. Ekrani me shpejtësi të lartë të rifreskimit jep pamje pamore të lojës, duke i lejuar lojtarët të përgjigjen menjëherë, duke e çuar lojën tuaj në nivelin tjetër dhe duke kapur momentin kyç për fitore! Ndjehuni profesionistë dhe dominoni në çdo betejë!

• Intel® Core™ i7-12700H
• 16GB RAM + 512GB SSD
• 15.6″ FHD Display
• NVIDIA® GeForce RTX™ 3070 8GB

Ka stok

SKU: ITD1638-B Modeli: AORUS 5 SE4-73US213SH Kategori: , Etiketa: ,

Informacion i detajuar

Peshë
3 kg
Brand
Announced

2022

DESIGN
Color

Dark Grey

Type

Gaming Laptop

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™ i7-12700H

Processor family

12th Generation Intel® Core™ i7 Processors

Processor Frequency

Up to 4.7GHz

Processor Cache

36 MB Intel® Smart Cache

Processor cores

8 cores

MEMORY & STORAGE
Ram

16GB

Ram Type

DDR4

Memory

512GB SSD

Memory slots

2

SSD Details

M.2 PCIe NVMe Solid State Drive

Card Reader Integrated

Yes

DISPLAY
Screen size

15.6"

Panel Type

IPS

Aspect Ratio

16:9

HD Type

Full HD

Touchscreen

No

Display Resolution

1920 x 1080 pixels

Refresh Rate

144Hz

GRAPHICS
Graphic Card

NVIDIA® GeForce RTX™ 3070

Graphics Memory

8GB

On-board Graphics Adapter

Yes

Graphics Memory Type

GDDR6

Discrete Graphics Adapter

Yes

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, WiFi

Wi-Fi Model

Intel® Wi-Fi 6E AX211

Ethernet LAN

Yes

Bluetooth

BT 5.2

PORTS & INTERFACES
Details

Left side:
1 x HDMI 2.1
1 x mini DP 1.4
1 x USB 3.2 Gen1 (Type-A)
1 x Audio combo jack
1 x RJ45

Right side:
1 x DC input
1 x UHS-II SD Card Reader
1 x Thunderbold 4 (Type-C, support Power delivery)
2 x USB 3.2 Gen 1 (Type-A)

AUDIO
Built-in Microphone

Dual-array microphones

Built-in Speakers

2 x 2W Speaker

CAMERA
Front Camera

HD Webcam

SOFTWARE
Operating system installed

Windows 11 Home

KEYBOARD
Numeric Keypad

Yes

Pointing Device

Precision Touchpad

BATTERY
Battery Technology

Lithium-Ion (Li-Ion)

Battery Capacity

99Wh

Number of battery cells

3-Cell

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

2.30kg

Dimensions

35.7 x 25.4 x 2.74cm

POWER
AC Adapter Power

230W

SECURITY
Fingerprint Reader

No

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Laptop

1 x Charger

1 x Manual

Garancia e produktit

36 Muaj