Ofertë!
BEST DEALS

Apple iMac 24″ 4.5K, 8GB, 256GB SSD, M1, 8-Core GPU – Silver

177,990 L

Kurseni: 2,000 L

:
:
:

Modeli me i ri nga Apple, iMac 24 inch me ekran Retina 4.5K. Fuqizuar me modelin me te fundit te procesoreve Apple M1. Ofron performance te larte ne shpejtesi dhe ne grafike. Mund te perdoren aplikacione dhe programe te ndryshme dizajni dhe arkitekture por mund te luani edhe lojrat me te fundit. Pervec performances, pamja eshte elementi qe ka ndryshuar me shume. Mund te zgjidhni mes ngjyrave te ndryshme. Strukture shume te holle dhe te lehte ne peshe. Mouse dhe tastiere qe i pershtaten ngjyres se kompjuterit. Kamera me rezolucion FullHD dhe audio e perbere me 6 bokse te mbeshtetur nga teknologjia Dolby Atmos.

 

  • Apple 8-Core M1 Chip
  • 8GB RAM + 256GB SSD
  • 24″ Retina 4.5K Display
  • Apple 8-Core GPU

Ka stok

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
6 g/kg
Brand
DESIGN
Color

Silver

PROCESSOR DETAILS
Processor

Apple M1

Processor Frequency

4 performance cores and 4 efficiency cores

Processor cores

8 cores

MEMORY & STORAGE
Ram

8GB

Ram Type

unified memory

Memory

256GB SSD

DISPLAY
Screen size

24"

Display Type

Retina 4.5K

Display Resolution

4480 x 2520 pixels

GRAPHICS
Graphic Card

Apple 8-Core GPU

AUDIO
Audio Details

• High-fidelity six-speaker system with force-cancelling woofers
• Wide stereo sound
• Support for spatial audio when playing music or video with Dolby Atmos3
• Studio-quality three-mic array with high signal-to-noise ratio and directional beamforming
• Support for “Hey Siri”

VIDEO & CAMERA
Video

• Simultaneously supports full native resolution on the built-in display at 1 billion colors and:
– One external display with up to 6K resolution at 60Hz

• Thunderbolt 3 digital video output
– Native DisplayPort output over USB-C
– VGA, HDMI, DVI, and Thunderbolt 2 output supported using adapters (sold separately)

Camera

1080p FaceTime HD camera with M1 image signal processor

PORTS & CONNECTIONS
Details

• Two Thunderbolt / USB 4 ports with support for:
• DisplayPort
• Thunderbolt 3 (up to 40Gb/s)
• USB 4 (up to 40Gb/s)
• USB 3.1 Gen 2 (up to 10Gb/s)
• Thunderbolt 2, HDMI, DVI, and VGA supported using adapters (sold separately)
• 3.5 mm headphone jack

Close up of two Thunderbolt/ USB 4 ports on iMac in pink
connections and expansion image for 2-port ModelThunderbolt / USB 4
Gigabit Ethernet
Two USB 3 ports (up to 10Gb/s)

NETWORKING
Wireless

Wi-Fi
802.11ax Wi-Fi 6 wireless networking
IEEE 802.11a/b/g/n/ac compatible

Bluetooth

Bluetooth
Bluetooth 5.0 wireless technology

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

4.46 kg

Height

46.1 cm

ACCESSIBILITY
Features

• Voice Control
• VoiceOver
• Zoom
• Increase Contrast
• Reduce Motion
• Siri and Dictation
• Switch Control
• Closed Captions
• Text to Speech
• Apple M1 Chip
• Redesign
• 24" 4.5K Retina Display
• True Tone Technology
• Magic Keyboard
• Thunderbolt 3 with USB4 Support
• Full HD 1080p FaceTime HD Camera
• Six-Speaker System with Dolby Atmos Support

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1x iMac

1x Magic keyboard

1x Magic mouse

1x Power cord

Garancia e produktit

12 Muaj