Second Chance

Apple iPad 7th Gen, 10.2″ Wi-Fi, 32GB (2019)

24,990 L

 

Apple iPad 10.2 (2019), i njohur gjithashtu si iPad i gjeneratës së 7-të, është një tablet i lëshuar nga Apple në shtator 2019. Ai përmban një ekran Retina 10.2 inç me një rezolucion prej 2160 x 1620 piksele, duke ofruar një pamje vizuale të qartë dhe të gjallë përvojë. Tableti mundësohet nga çipi A10 Fusion i Apple, i cili ofron performancë të qetë dhe aftësi efikase për shumë detyra. Tableti vjen me 32 GB hapësirë ruajtëse, duke i lejuar përdoruesit të ruajnë një sasi të konsiderueshme skedarësh, aplikacionesh dhe mediash. Gjithashtu ka një kamerë të pasme 8 megapikselë për shkrepjen e fotove dhe videove, si dhe një kamerë të përparme 1.2 megapikselë për thirrjet dhe selfiet në FaceTime. Ky iPad mbështet Apple Pencil (gjenerata e parë) dhe tastierën inteligjente, e cila rrit produktivitetin dhe kreativitetin. Ai funksionon në iPadOS, një sistem operativ i specializuar i krijuar për iPad, duke ofruar një përvojë të qetë dhe intuitive të përdoruesit me veçori si multitasking me ekran të ndarë dhe integrimi i Apple Pencil. Me jetëgjatësinë e tij të gjatë të baterisë dhe dizajnin e lehtë, iPad 10.2 (2019) është i përshtatshëm për detyra të ndryshme, duke përfshirë shfletimin në ueb, prodhimin e mediave dhe punën me produktivitet të lehtë. Ai ofron akses në gamën e gjerë të aplikacioneve të disponueshme në App Store, duke e bërë atë një pajisje të gjithanshme si për nevojat argëtuese ashtu edhe për produktivitetin.

Color
SKU: N/A Modeli: A2197 Kategori: , Etiketa: ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Color

Silver, Space Gray

Announced

2019

GENERAL
Dimensions

250.6 x 174.1 x 7.5 mm

Weight

483 g

Connectivity

WiFi

DISPLAY
Display Type

IPS LCD

Display Size

10.2"

Display Resolution

1620 x 2160 pixels

Display Protection

Scratch-Resistant Glass, Oleophobic Coating

PLATFORM
OS

Upgradable to iPadOS 16.4.1

Chipset

Apple A10 Fusion (16 nm)

CPU

Quad-core 2.34 GHz (2x Hurricane + 2x Zephyr)

GPU

PowerVR Series7XT Plus (six-core graphics)

MEMORY
Ram

3GB

Memory Internal

32GB

Card Slot

No

CAMERA
Main Camera

Single (8MP)

Features Main

f/2.4, 31mm (standard), 1.12µm, AF
HDR

Video Main

1080p@30fps, 720p@120fps, HDR

Selfie Camera

Single (1.2MP)

Features Selfie

f/2.2, 31mm (standard)
HDR

Video Selfie

720p@30fps

SOUND
Loudspeaker

Yes, with stereo speakers

3.5mm jack

Yes

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, hotspot

Bluetooth

4.2, A2DP, EDR, LE

GPS

No

USB

Lightning, USB 2.0; magnetic connector

BATTERY
Battery

8827mAh

Play time

Up to 10 h (multimedia)

FEATURES
Sensors

Fingerprint (front-mounted), accelerometer, gyro, compass, barometer

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Garancia e produktit

12 Muaj