Apple iPad Air 10.9″, Wi-Fi, 256GB, (2020)

84,900 L

 

Apple vjen me Ipad Air 10.9″ duke shtuar avancime te reja ne performance dhe jo vetem. Procesorit i ri A14 Bionic (5 nm) ka rivalitet me performancen e laptopeve te disponueshem sot. Perballon pothuajse gjithcka, nga lojerat deri ne editimin e videove.

Color
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , Etiketë:

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 kg
Brand
Color

Sky Blue, Green, Rose Gold, Silver, Space Gray

Announced

2020

GENERAL
Dimensions

247.6 x 178.5 x 6.1 mm (9.75 x 7.03 x 0.24 in)

Weight

458 g (Wi-Fi) / 460 g (3G/LTE) (1.01 lb)

Connectivity

WiFi

DISPLAY
Display Type

Liquid Retina IPS LCD

Display Size

10.9"

Display Resolution

1640 x 2360 pixels

Display Protection

Scratch-resistant glass
oleophobic coating
True-tone
Wide color gamut

PLATFORM
OS

iPadOS 14.1, upgradable to iPadOS 14.2

Chipset

Apple A14 Bionic (5 nm)

CPU

Hexa-core (2×2.5 GHz Vortex + 4×1.6 GHz Tempest)

GPU

Apple GPU (4-core graphics)

MEMORY
Ram

3GB

Memory Internal

256GB

Card Slot

No

CAMERA
Main Camera

Single (12MP)

Features Main

HDR

Video Main

4K@24/30/60fps, 1080p@30/60/120/240fps; gyro-EIS

Selfie Camera

Single (7MP)

Features Selfie

HDR

Video Selfie

1080p@30/60fps

SOUND
Loudspeaker

Yes, with stereo speakers

3.5mm jack

No

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, hotspot

Bluetooth

5.0, A2DP, EDR

GPS

Yes, with A-GPS, GLONASS (LTE model only)

USB

USB Type-C; magnetic connector

BATTERY DETAILS
Battery

8,134mAh

Talk time

Up to 10 h (multimedia)

FEATURES
Sensors

Fingerprint (top-mounted), accelerometer, gyro, compass, barometer
Siri natural language commands and dictation

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

iPad
Charger
Charging Cable

Garancia e produktit

12 Muaj