SAPO ERDHI

Apple Macbook Air 15″, 8GB, 512GB SSD, M2 (2023)

154,990 L

 

MacBook Air 15″ 2023, një përzierje mahnitëse e fuqisë, elegancës dhe lëvizshmërisë. Me një ekran të zmadhuar Liquid Retina, MacBook Air ofron një përvojë vizuale gjithëpërfshirëse me ngjyra të thella dhe detaje të qarta. Duke ushqyer performancën e tij të jashtëzakonshme është çipi Apple M2 , një SoC novator që kombinon CPU, GPU, Neural Engine dhe më shumë në një njësi të pandërprerë. Pavarësisht nëse jeni duke trajtuar projekte të vështira me CPU-në 8-Bërthamë ose duke u zhytur në aplikacione intensive grafike me GPU-në 10 bërthamore, MacBook Air përmbush pa mundim çdo nevojë tuajën. Dizajni pa ventilator, me peshë vetëm 1.5 Kg dhe 11mm i hollë, siguron funksionim të heshtur dhe transportueshmëri të pashembullt, ndërsa jetëgjatësia e jashtëzakonshme e baterisë 18-orëshe ju mban produktiv gjatë gjithë ditës. Shtimi i MagSafe dhe Touch ID përmirëson më tej përvojën tuaj, duke siguruar karikim të shpejtë dhe të sigurt, si dhe siguri pa probleme. Përqafoni të ardhmen e kompjuterave me Apple MacBook Air një mrekulli e fundit e krijuar për të ngritur si punën ashtu edhe lojën në lartësi të reja.

 

• Apple M2 Chip
• 8GB RAM + 512GB SSD
• 15.3″ Retina Display
• Integrated Apple GPU (10Core)

Color

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
2 g/kg
Brand
Announced

2023

DESIGN
Color

Midnight, Starlight, Silver, Space Gray

Type

Macbook Air

PROCESSOR
Processor

Apple M2

Processor Frequency

3.49 GHz

Processor cores

8 cores

MEMORY & STORAGE
Ram

8GB

Memory

512GB

DISPLAY
Screen size

15.3''

Display Resolution

2880 x 1864 Pixels

Refresh Rate

60Hz

Aspect Ratio

16:10

Display Details

Support for 1 billion colors
Wide color (P3)
True Tone technology
500 nits brightness

GRAPHICS
Graphic Card

Apple (10 Core)

GPU Type

Integrated

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, WiFi

Wi-Fi

Wi-Fi 6 (802.11ax)

Bluetooth

v5.3

CHARGING & EXPANSION
Ports Details

1x MagSafe 3 Charging Port
1x 3.5 mm Headphone Jack
2x Thunderbolt / USB 4 Ports with Support for:
• Charging
• DisplayPort
• Thunderbolt 3 (up to 40Gb/s)
• USB 4 (up to 40Gb/s)
• USB 3.1 Gen 2 (up to 10Gb/s)

AUDIO
Audio Details

Six-speaker sound system with force-cancelling woofers
Wide stereo sound
Support for Spatial Audio when playing music or video with Dolby Atmos on built-in speakers
Spatial Audio with dynamic head tracking when using AirPods (3rd generation), AirPods Pro, and AirPods Max
3.5 mm headphone jack with advanced support for high-impedance headphones

3.5mm Headphone Jack

3.5 mm Headphone Jack with Advanced Support for High-Impedance Headphones

CAMERA
Front Camera

1080p FaceTime HD Camera
Advanced Image Signal Processor with Computational Video

KEYBOARD & TRACKPAD
Keyboard & Trackpad Details

78-Key Notebook Keyboard with Backlight, Fingerprint Reader,Force Touch Trackpad

BATTERY & POWER
Battery Life

Up to 18 Hours Apple TV app Movie Playback
Up to 15 Hours Wireless Web

Battery Capacity

66.5 Wh

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

1.51kg

DIMENSIONS

34 x 23.75 x 1.14 cm

ACCESSIBILITY & SECURITY
Features

Voice Control
Increase Contrast
Switch Control
VoiceOver
Reduce Motion
Zoom
Siri and Dictation
Live Captions

Fingerprint Reader

Yes

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x 15-inch MacBook Air

1 x 35W Dual USB-C Port Compact Power Adapter

1 x USB-C to MagSafe 3 Cable (2 m)

Garancia e produktit

12 Muaj