Second Chance

Apple Macbook Pro 13″ 2018, 16GB, 500GB SSD, Core i7

89,990 L

 

Më i mirë për më të mirët! Dizenjuar për ata që nuk kanë limite dhe mund të ndryshojnë botën. Ky model vjen m ekran Retina, procesorë super të shpejtë, grafika të gjeneratës së ardhshme kapacitet të lartë baterie dhe hapsirë të madhe ruajtëse. Jini më produktiv me MacBook Pro 2018!

• Intel® Core™ i7
• 16GB RAM + 500GB SSD
• 13″ Retina Display
• Intel® Iris® Plus Graphics 650

Ka stok

SKU: LAP175 Kategori: , Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
3 kg
Brand
DESIGN
Color

Silver

Type

Macbook Pro

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™ i7

PROCESSOR FAMILY

Intel® Core™ i7 Processors

Processor Frequency

Base frequency 2.7GHz, up to 4.5GHz

Processor cores

4 cores

MEMORY & STORAGE
Ram

16GB

Memory

500GB SSD

DISPLAY
Screen size

13"

Display Details

• Retina display
• 13.3-inch (diagonal) LED-backlit display with IPS technology; 2560-by-1600 native resolution at 227 pixels per inch with support for millions of colors
• Supported scaled resolutions:
1680 by 1050
1440 by 900
1024 by 640
• 500 nits brightness
• Wide color (P3)
• True Tone technology

GRAPHICS
Graphic Card

Intel® Iris® Plus Graphics 650

GRAPHICS MEMORY

Shared

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Wi-Fi

802.11ac Wi‑Fi wireless networking; IEEE 802.11a/b/g/n compatible

Bluetooth

Bluetooth 5.0 wireless technology

CHARGING & EXPANSION
Ports Details

Four Thunderbolt 3 (USB-C) ports with support for:
• Charging
• DisplayPort
• Thunderbolt (up to 40Gb/s)
• USB 3.1 Gen 2 (up to 10Gb/s)

AUDIO
Built-in Microphones

Three microphones

3.5mm Headphone Jack

Yes

CAMERA
Front Camera

720p FaceTime HD camera

BATTERY & POWER
Battery Life

Up to 10 hours wireless web
Up to 10 hours iTunes movie playback
Up to 30 days of standby time

Battery Capacity

Built-in 58.0-watt-hour lithium-polymer battery

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

3.02 pounds (1.37 kg)

Dimensions

1.49 cm x 30.41 cm x 21.24 cm

ACCESSIBILITY & SECURITY
Features

• Voice Control
• VoiceOver
• Zoom
• Increase Contrast
• Reduce Motion
• Siri and Dictation
• Switch Control
• Closed Captions
• Text to Speech

Fingerprint Reader

Yes

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x MacBook Pro

1 x Charger