BEST DEALS

Apple MacBook Pro 14″, 36GB, 1TB SSD, M3 Max, 2023

349,990 L

 

Apple MacBook Pro 14″ është një laptop i krijuar për krijues profesionistë, me një çip Apple M3 Max 14-core dhe një GPU 30-core për performancë të jashtëzakonshme. Ekrani i tij 14.2″ Liquid Retina XDR, me teknologji mini-LED, ofron pamje mahnitëse me deri në 1000 nits ndriçim të qëndrueshëm dhe një shpejtësi rifreskimi 120 Hz. Me 1TB hapësirë ruajtëse SSD dhe 36 GB RAM të unifikuar, siguron trajtim pa probleme të skedarëve të mëdhenj dhe hapje të shpejta të aplikacioneve. Përfshirja e Wi-Fi 6E, Thunderbolt 4 dhe MagSafe 3 rrit më tej lidhjen dhe komoditetin. Sistemi i tij audio me cilësitë lartë, kamera FaceTime HD, Touch ID dhe tastiera Magjike me ndriçim të pasëm, së bashku me jetëgjatësinë e baterisë deri në 18 orë, e bëjnë atë një mjet të gjithanshëm, të besueshëm dhe efikas për një sërë detyrash profesionale, duke përfshirë redaktimin e videos , prodhimi i muzikës, dizajni grafik dhe zhvillimi i softuerit.

 

 

• Apple M3 Max
• 36GB RAM + 1TB SSD
• 14″ Liquid Retina XDR display
• Apple 30-Core GPU

Ka stok

SKU: DUN2106-S Modeli: MRX83 Kategori: , Etiketa: ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
2 g/kg
Brand
Model

MRX83

DESIGN
Color

Silver

Type

Notebook

PROCESSOR DETAILS
Processor

Apple M3 Max

Processor cores

14-Core CPU with 10 Performance Cores and 4 Efficiency Cores

MEMORY & STORAGE
Ram

36GB

Ram Type

36GB Unified Memory

Memory

1TB SSD

SSD Details

Integrated NVMe SSD

Card Reader Integrated

SDXC Card Slot

DISPLAY
Screen size

14.2"

Panel Type

Mini-LED LCD

Aspect Ratio

16:10

Touchscreen

No

Display Resolution

3024 x 1964 pixels

Refresh Rate

120Hz

GRAPHICS
Graphic Card

Apple 30-Core GPU

Graphics Memory Type

Integrated

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, WiFi

Wi-Fi Model

Wi-Fi 6E (802.11ax) with MU-MIMO Support

Ethernet LAN

N/A

Bluetooth

5.3

PORTS & INTERFACES
Details

1x SDXC card slot
1x HDMI port
1x 3.5 mm headphone jack
1x MagSafe 3 Port
3x Thunderbolt 4 (USB-C) ports with support for:
• Charging
• DisplayPort
• Thunderbolt 4 (up to 40Gb/s)
• USB 4 (up to 40Gb/s)

AUDIO
Built-in Microphone

Studio Quality Three-Mic Array with High Signal-to-Noise Ratio and Directional Beamforming

Built-in Speakers

• High Fidelity Six Speaker Sound System with Force Cancelling Woofers
• Wide Stereo Sound
• Support for Spatial Audio when Playing Music or Video with Dolby Atmos on Built-in Speakers

CAMERA
Front Camera

• 1080p FaceTime HD camera
• Advanced image signal processor with computational video

SOFTWARE
Operating system
Keyboard & Trackpad
Keyboard

Built-In Chiclet-Style Keyboard with Backlight

Pointing Device

Force Touch trackpad for precise cursor control and pressure-sensing capabilities; enables Force clicks, accelerators, pressure-sensitive drawing, and Multi-Touch gestures

BATTERY
Battery Technology

Lithium-Ion Polymer (LiPo)

Battery Capacity

72.4 Wh

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

1.61 Kg

Dimensions

31.26 x 22.12 x 1.55 cm

POWER
AC Adapter Power

96 W with Magsafe

SECURITY
Fingerprint Reader

Yes, Touch ID

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1x 14-inch MacBook Pro

1x 96W USB-C Power Adapter

1x USB-C to MagSafe 3 Cable (2 m)

Garancia e produktit

12 Muaj