SAPO ERDHI

Asus External USB DVD-RW Drive

4,990 L

 

Asus SDRW-08D2S-U LITE i njohur për dizajnin e tij elegant, ultra të hollë dhe transportueshmërinë. Duke pasur lidhjen USB 2.0, ai ofron një ndërfaqe miqësore për përdoruesit me një aftësi plug-and-play, duke e bërë të përshtatshëm për përdoruesit që të rezervojnë të dhënat, të instalojnë softuer dhe të luajnë përmbajtje multimediale. Ai mbështet një shumëllojshmëri formatesh DVD dhe CD, duke siguruar shkathtësi në përdorim. Për më tepër, pajisja përfshin Disc Encryption II të ASUS, i cili siguron mbrojtje me fjalëkalim dhe funksionalitet të skedarëve të fshehur, duke siguruar sigurinë e të dhënave për informacione të ndjeshme.

Ka stok

SKU: ECM776 Modeli: 90-DQ0435-UA221KZ Kategori: Etiketë:

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Color

Black

General
Read Speed (max)

DVD-ROM : 8X
DVD+R : 8X
DVD-R : 8X
DVD+R(SL, M-DISC) : 8X
DVD+RW : 8X
DVD-RW : 8X
DVD+R(DL) : 8X
DVD-R(DL) : 8X
CD-ROM : 24X
CD-R : 24X

Write Speed (max)

DVD+R : 8X
DVD-R : 8X
DVD+R(SL, M-DISC) : 4X
DVD+RW : 8X
DVD-RW : 6X
DVD+R(DL) : 6X
DVD-R(DL) : 6X
CD-R : 24X
CD-RW : 24X

Interface

USB 2.0 (Type-A)

O/S Compatibility

Windows® 11
Windows® 10
Windows® 8 / 8.1
Mac OS® X 10.6 and above

System Requirements

CPU: Intel® Pentium® 4 2.0 GHz or AMD Athlon™ 2100+ or higher
RAM: 512 MB or more is recommended
HDD: 10 GB or more

Power Requirement

USB Power +5V ± 5%

Bundled Software (Windows OS)

CyberLink Power2Go 8
CyberLink PowerBackup 2.6
Nero BackItUp
E-Green

Dimensions and Weight
Dimensions

142 x 142 x 20 mm

Weight

250 ± 20 g

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Asus External USB DVD-RW Drive

1 x User Manual