5 DITË OFERTA

Asus Rog Zephyrus M16 16″, 16GB, 512GB SSD, Core i7

169,990 L

 

Ekran 16 inch me rezolucion te larte. Procesor te gjenerates se 12 dhe karte grafike NVIDIA 6GB te dedikuar. Ekran me pamje shume te mire dhe plote ngjyra. I lehte ne peshe dhe mund ta merrni kudo me vete. I pershtatshem per te punuar ne programe finance, programe editimi dhe per te luajtur lojra te ndryshme.

• Intel® Core™ i7-12700H
• 16GB RAM + 512GB SSD
• 16″ FHD+ Display
• NVIDIA® GeForce RTX™ 3060

Ka stok

SKU: ITD1722 Kategori: , , Etiketë:

Informacion i detajuar

Peshë
2 g/kg
Brand
Model

GU603ZM-M16

Announced

2022

DESIGN
Color

Black

TYPE

Gaming Laptop

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™ i7-12700H

PROCESSOR FAMILY

12th Generation Intel® Core™ i7 Processors

Processor cores

14 cores

PROCESSOR FREQUENCY

Up to 4.70GHz

PROCESSOR CACHE

24 MB Intel® Smart Cache

MEMORY & STORAGE
Ram

16GB

RAM TYPE

DDR5-4800 SO-DIMM

Memory

512GB SSD

MEMORY SLOTS

2

SSD DETAILS

PCIe® 4.0 NVMe™ M.2 Performance SSD

CARD READER INTEGRATED

Yes

DISPLAY
Screen size

16"

Panel Type

IPS

ASPECT RATIO

16:10

HD TYPE

FHD+

Touchscreen

No

Display Resolution

1920 x 1200 pixels

Refresh Rate

165Hz

GRAPHICS
Graphic Card

NVIDIA® GeForce RTX™ 3060

GRAPHICS MEMORY

6 GB

GRAPHICS MEMORY TYPE

GDDR6

DISCRETE GRAPHICS CARD ADAPTER

Yes

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, Wired, WiFi

WI-FI MODEL

Wi-Fi 6E(802.11ax) (Triple band) 2*2

ETHERNET LAN

Yes

Bluetooth

5.2

PORTS & INTERFACES
DETAILS

1x 3.5mm Combo Audio Jack
1x HDMI 2.1 TMDS
2x USB 3.2 Gen 2 Type-A
1x USB 3.2 Gen 2 Type-C support DisplayPort™ / power delivery
1x RJ45 LAN port
1x Thunderbolt™ 4 support DisplayPort™ / power delivery

AUDIO
BUILT-IN MICROPHONE

Built-in array microphone

BUILT-IN SPEAKERS

2x 2W Tweeter
2x 2W Dual-force woofer with Smart Amp Technology

CAMERA
FRONT CAMERA

720P HD IR

SOFTWARE
Operating system
KEYBOARD
NUMERIC KEYPAD

No

POINTING DEVICE

Touchpad

BATTERY
BATTERY TECHNOLOGY

Lithium-Ion (Li-Ion)

BATTERY CAPACITY

90WHrs

NUMBER OF BATTERY CELLS

4-Cell

DIMENSIONS & WEIGHT
DIMENSIONS

35.5 x 24.3 x 1.99 cm

WEIGHT

2.00 Kg

POWER
AC ADAPTER POWER

240 W

SECURITY
FINGERPRINT READER

No

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Asus Rog Zephyrus M16

1 x Charger

1 x User Manual

Garancia e produktit

36 muaj