Asus TUF Dash F15 Gaming 15.6″, 16GB, 512GB SSD, Core i7

224,990 L

 

Linjat e pastra përcaktojnë pamjen dhe ndjesinë e TUF Dash F15 të ri 2022. Prodhuar për të luajtur lojrat më të fundit me performancë të lartë dhe me grafika të qarta. Ekran me frekuenceë rifreskimi 144Hz dhe imazhe plot dritë dhe ngjyra. Fuqizohet nga një karte grafike me 8GB memorie te dedikuar NVIDIA® GeForce® RTX 3070 dhe procesori i fuqishëm Intel® Core™i7-12650H. Vjen me pamje të re, mjaft kompakte dhe portative. 

• Intel® Core™i7-12650H
• 16GB RAM, 512GB SSD
• 15.6″ FHD Anti-glare Display 144Hz
• NVIDIA® GeForce® RTX 3070 8GB

Ka stok

SKU: ITD1578 Modeli: FX517Z Kategori: , Etiketë:

Informacion i detajuar

Peshë
2 kg
Brand
Announced

2022

DESIGN
Color

Black

Type

Gaming

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™ i7-12650H

Processor family

12th Gen Intel® Core i7

Processor Frequency

Min 2.3GHz Max up to 4.7 GHz

Processor cores

10 cores

Processor Cache

24M

MEMORY & STORAGE
Ram

16GB

Ram Type

DDR5-SDRAM

Memory

512GB SSD

Memory slots

2 slot

Card Reader Integrated

No

DISPLAY
Panel Type

IPS

Screen size

15.6"

Aspect Ratio

16:9

HD Type

Full HD

Touchscreen

No

Display Resolution

1920 x 1080 pixels

Refresh Rate

144Hz

GRAPHICS
Graphic Card

NVIDIA® GeForce RTX™ 3070

Graphics Memory

8GB

Graphics Memory Type

GDDR6

On-board Graphics Adapter

Yes

Discrete Graphics Adapter

Yes

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, WiFi

Wi-Fi Model

Wi-Fi 6(802.11ax)

Ethernet LAN

Yes

Bluetooth

5.2

PORTS & INTERFACES
Details

1x 3.5mm Combo Audio Jack
1x HDMI 2.0b
1x Thunderbolt™ 4 support DisplayPort™
1x USB 3.2 Gen 2 Type-C support DisplayPort™ / power delivery / G-SYNC
2x USB 3.2 Gen 1 Type-A
1x RJ45 LAN port

AUDIO
Built-in Microphone

Built-in array microphone

Built-in Speakers

2-speaker system

CAMERA
Front Camera

720P HD camera

SOFTWARE
Operating system
KEYBOARD
Numeric Keypad

Yes

Pointing Device

Touchpad

BATTERY
Battery Technology

Lithium-Ion (Li-Ion)

Battery Capacity

76Wh

Number of battery cells

4-cell

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

2.00 Kg (4.41 lbs)

Dimensions

35.4 x 25.1 x 1.99 ~ 2.07 cm (13.94″ x 9.88″ x 0.78″ ~ 0.81″)

POWER
AC Adapter Power

TYPE-C, 100W AC Adapter, Output: 20V DC, 5A, 100W, Input: 100~240V AC 50/60Hz universal

SECURITY
Fingerprint Reader

No

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Asus TUF Dash F15 Gaming 15.6″, 16GB, 512GB SSD, Core i7
1 x Adapter
1 x Manual

Garancia e produktit

36 Muaj