Asus TUF Dash F15 Gaming 15.6″, 512GB SSD, Core i7

149,990 L155,990 L

 

Modeli me i ri Gaming nga Asus, TUF Dash F15. Prodhuar për të luajtur lojrat më të fundit me performancë të lartë dhe me grafika të qarta. Ekran me frekuenceë rifreskimi 144Hz dhe imazhe plot dritë dhe ngjyra. Fuqizohet nga një karte grafike me 4GB memorie te dedikuar NVIDIA® GeForce® RTX 3050 Ti dhe procesori i fuqishëm Intel® Core™ i7-11370H. Vjen me pamje të re, mjaft kompakte dhe portative. 

• Intel® Core™ i7-11370H
• 8GB/16GB RAM, 512GB SSD
• 15.6″ FHD LED Display 144Hz
• NVIDIA® GeForce® RTX 3050 Ti 4GB

Ram
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
3 kg
Brand
Announced

2021

DESIGN
Color

Black

Type

Gaming

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™ i7-11370H

Processor family

11th Gen Core i7

Processor Frequency

Max up to 4.80 GHz

Processor cores

4 cores

Processor Cache

12M

MEMORY & STORAGE
Ram

8GB, 16GB

Ram Type

DDR4-SDRAM

Memory

512GB SSD

Memory slots

1x Slot Free

SSD Details

PCIE NVME M.2

Card Reader Integrated

Yes

DISPLAY
Screen size

15.6"

Aspect Ratio

16:9

HD Type

Full HD

Touchscreen

No

Display Resolution

1920 x 1080 pixels

Refresh Rate

144Hz

GRAPHICS
Graphic Card

NVIDIA® GeForce RTX™ 3050Ti

Graphics Memory

4GB

Graphics Memory Type

GDDR6

On-board Graphics Adapter

Yes

Discrete Graphics Adapter

Yes

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, WiFi

Wi-Fi Model

Wi-Fi 6(802.11ax)

Ethernet LAN

Yes

Bluetooth

Bluetooth 5.1 (Dual band) 2*2

PORTS & INTERFACES
Details

1x 3.5mm Combo Audio Jack
1x HDMI 2.0b
3x USB 3.2 Gen 1 Type-A
1x RJ45 LAN port
1x Thunderbolt™ 4 support DisplayPort™ / power delivery

AUDIO
Built-in Microphone

Built-in array microphone

Built-in Speakers

2x 2W speaker

CAMERA
Front Camera

No

SOFTWARE
Operating system installed

Windows 10 Pro

KEYBOARD
Numeric Keypad

No

Pointing Device

Touchpad

BATTERY
Battery Technology

Lithium-Ion (Li-Ion)

Battery Capacity

76Wh

Number of battery cells

4-cell

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

2.00 Kg (4.41 lbs)

Dimensions

36.0 x 25.2 x 1.99 ~ 1.99 cm (14.17" x 9.92" x 0.78" ~ 0.78")

POWER
AC Adapter Power

TYPE-C, 100W AC Adapter, Output: 20V DC, 5A, 100W, Input: 100~240V AC 50/60Hz universal

SECURITY
Fingerprint Reader

No

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

UF Gaming backpack
P304 TUF GAMING M5 V2
TYPE-C, 100W AC Adapter, Output: 20V DC, 5A, 100W, Input: 100~240V AC 50/60Hz universal

Garancia e produktit

36 Muaj