Blackview A90

14,990 L

 

Mundësuar nga procesori me tetë bërthama MediaTek P60, A90 përmirëson performancën e GPU-së me 10%, performancën e CPU-së me 20%, shpejtësinë e përpunimit me 40% dhe ngarkon pa mundim lojëra që kërkojnë performancë të lartë. Hapsira ruajtëse prej 64 GB-ësh dhe mundësia e shtimit të saj deri në 128GB fal kartës TF  ju mundëson ruajtje të shumë videove, fotove dhe lojërave.

Ka stok

SKU: CEL1920-B Kategori: ,

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 kg
Brand
Announced

2021

Color

Midnight Black

NETWORK
Technology

GSM / HSPA / LTE

BODY
Dimensions

166.3 x 77.6 x 8.8 mm (6.55 x 3.06 x 0.35 in)

Weight

185 g (6.53 oz)

SIM

Dual SIM

BATTERY & CHARGING
Battery

4,280 mAh

Vendi i karikimit

USB Type C

MEMORY
Ram

4GB

Memory Internal

64GB

Card slot

microSDXC

DISPLAY
Display Type

IPS LCD

Display Size

6.39"

Display Resolution

720 x 1560 pixels

Display Protection

Unspecified

PLATFORM
Operating system
CPU

Octa-core (4×2.0 GHz Cortex-A73 & 4×2.0 GHz Cortex-A53)

GPU

Mali-G72 MP3

CAMERA
Main Camera

Triple (12MP, Unspecified)

Triple Details

12 MP, f/1.8, (wide), AF

Video Main

1080p@30fps HDR

Features Main

LED flash, HDR

Selfie Camera

Single (8MP)

Single Details

8 MP, f/2.2, (wide)

Video Selfie

1080p@30fps

Features Selfie

SOUND
Loudspeaker

Yes

3.5mm jack

No

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, hotspot

Bluetooth

4.2, A2DP, LE

NFC

Yes

Radio

FM radio

USB

USB Type-C 2.0, USB On-The-Go

FEATURES
Sensors

Fingerprint (side-mounted),
accelerometer,
gyro,
proximity,
compass

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

Blackview A90 x 1

Gift Box x 1

User Manual x 1

Power adaptor x 1

USB Type-C Cable x 1

Garancia e produktit

12 Muaj