Bose QuietComfort 35 II Gaming Headset​

34,990 L

 

Tingulli më i mirë fillon me qetësinë më të mirë. Si të vetmet kufje lojrash me teknologji Acoustic Noise Cancelling™, kufjet e lojërave QC35 II përdorin kombinimin e risive të anulimit të zhurmës aktive dhe pasive. Rezultati është zëri i qartë dhe basi i pasur e i thellë. Janë shumë të rehatshme, lidhen me Bluetooth 4.2 dhe kan distancë transmetimmi deri në 10m. Dëgjoni deri në 40 orë me modalitetin me kabllo ose deri në 20 orë me modalitetin wireless.

Ka stok

SKU: DUN1184-B Kategori: , ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
1 kg
Brand
Color

Black

Materials
Headband

Glass-filled nylon

Headband cushion

Leather top and suede bottom with soft foam on the inside

Ear cushions

Soft foam covered in protein leather

Earcup covers

Anodized aluminum

Battery
Battery life

Up to 20 hours wireless, up to 40 hours gaming/wired

Battery charging time

2.25 hours

Quick 15-minute charge

Up to 2.5 hours wireless, up to 5 hours gaming/wired

Battery charge method

Micro USB B

Microphones
Details

7 total microphones (1 removable in boom)
4 microphones for Active Noise Cancelling (ANC)
2 microphones for voice pickup
1 microphone for gaming in the boom mic

Connectivity
Bluetooth

4.2

Bluetooth range

Up to 33 ft (10 m)

Codec

SBC and AAC

Controls
Buttons

VPA (Amazon Alexa, Google Assistant)*, Bluetooth, Controllable Noise Cancelling, Volume Up, Volume Down, Multi-Function (play/pause, skip, phone calls)

Voice-enabled VPA

Amazon Alexa, Google Assistant*
Bose Connect app
Siri

Input
Input Details

• Micro USB B on the headphone side
• USB A on the source side
• 2.5 mm audio cable for the headphone
side and a standard 3.5 mm jack for the
device side (for both aux cable and gaming module)

Dimensions & Weight
Headset

7.1" H x 6.7" W x 3.2" D (8.3 oz)

Gaming module mic

4.4" (1 oz)

PC desktop controller

2.7" W x 2.7" L x 1.2" H (8.1 oz)

Travel case

5.6" W x 8.2" H x 2" D (5.3 oz)

Audio cable

47.2"

Micro USB cable

12"

Gaming module cable

39.4"

PC desktop controller cable

8.2 ft

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

Headset, travel case, boom mic, desktop controller, Micro USB charging cable, aux cable
  • QuietComfort® 35 II Gaming Headset
  • Travel case
  • Micro USB charging cable
  • Removable gaming module with boom mic and aux cable
  • 2.5 mm to 3.5 mm aux cable
  • PC desktop controller