SAPO ERDHI

Boya BY-WM8 PRO-K3 Wireless Microphone System

17,990 L

 

Sistemi i mikrofonit wireless BOYA BY-WM8 PRO-K3 është një zgjidhje e gjithanshme dhe miqësore për përdoruesit që plotëson nevojat e blogerëve, gazetarëve, prezantuesve dhe krijuesve të përmbajtjes. Me dizajnin e tij të lehtë dhe konfigurimin e lehtë, ai ofron kapje të qartë dhe të natyrshme të të folurit, ideale për projekte të ndryshme, duke përfshirë videot në YouTube, transmetime, prezantime, intervista dhe më shumë. Duke shfaqur një model polare kardioide të drejtuar, ai redukton në mënyrë efektive zhurmën e padëshiruar të sfondit, duke siguruar audio të qartë në mjedise me zhurmë. Marrësi me dy kanale i sistemit lejon zgjerimin me mikrofona shtesë, duke ofruar fleksibilitet për intervistat me 2 persona pa pasur nevojë për marrës shtesë. Me 48 frekuenca të zgjedhshme dhe një gamë funksionimi 300′, së bashku me qarkun dixhital komandues për zë cilësor me valë, BY-WM8 PRO-K3 ofron performancë të besueshme, duke e bërë atë një mjet të vlefshëm për krijuesit profesionistë dhe amatorë.

Ka stok

SKU: DUN2303-B Modeli: BY-WM8 Pro-K3 Kategori: , Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Color

Black

Model

BY-WM8 Pro-K3

System
Wireless Technology

Analog UHF

Number of RF Channel Frequencies

48

Included Transmitters

1x Handheld

Diversity

Non-Diversity

RF Frequency Band

A: 576.4 to 599.9 MHz
B: 568.6 to 592.1 MHz

Max Operating Range

91.4 m (Line of Sight)

Max Transmitters per Band

2

Receiver
Receiver Type

Camera-Mount

Mounting Options

Shoe-Mount

Number of Audio Channels

2

Audio I/O

1x 1/8" / 3.5 mm TRS Female Unbalanced Output
1x 1/8" / 3.5 mm TRS Female Unbalanced Headphone Output

Audio Output Level

-60 dBV

Frequency Response

40 Hz to 18 kHz

Battery Type

2x AA

Approx. Battery Life

6 Hours

Display & Indicators

1x LCD

Transmitter
Transmitter Type

Handheld

RF Output Power

Up to 10 mW

Antenna

1x Internal (Handheld)

Power Requirements

Battery

Battery

2x AA

Battery Life

6 Hours

Display

1x LCD

Microphone
Microphone Type

Handheld Capsule

Sound Field

Mono

Capsule

Electret Condenser

Polar Pattern

Cardioid

SNR

80 dB

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1x RX8 Pro Dual-Channel Wireless Receiver
1x BY-WHM8 Pro Handheld Microphone/Transmitter
1x Shoemount Adapter
1x Belt Clip
1x 3.5mm to 3.5mm Output Cable
1x 3.5mm to XLR Output Cable
1x Hard Carrying Case