Brother All-in-One Mono Printer MFC-B7715DW

44,990 L

 

Brother MFC-B7715DW ofron printime, fotokopje dhe skanime shumë cilësore me kosto të ulët. Ju ndihmon të kurseni kohë me shpejtësinë e printimit deri në 34 faqe për minutë dhe kapacitetin e madh të mbajtjes së fletëve. Zgjedhja perfekte për shtëpi ose zyra.

Ka stok

SKU: PRMFPL0035 Kategori: , ,

Informacion i detajuar

Peshë
13 kg
Brand
Printer type

Mono

Print
RESOLUTION

600 x 600 dpi
HQ1200 (2400 x 600 dpi) quality
1200 x 1200 dpi

PAPER INPUT - PAPER TRAY #1 - PAPER TYPE

Plain Paper, Thin Paper, Recycled Paper, Thick Paper

PAPER INPUT - PAPER TRAY #1 - MAXIMUM PAPER CAPACITY

Up to 250 sheets of 80 g/m2 plain paper

PAPER INPUT - MULTI-PURPOSE TRAY

1 sheet

PAPER OUTPUT

Up to 120 sheets of 80 g/m2 plain paper (face-down delivery to the face-down output paper tray)

Copy
MULTIPLE COPIES

Sorts – Yes.
Stacks up to 99 pages.

ENLARGE/REDUCE

25% to 400% (in increments of 1%)

Copy RESOLUTION

Up to 600 x 600 dpi

2-SIDED - PAPER TYPE

Plain Paper, Thin Paper, Recycled Paper

2-SIDED - PAPER SIZE

A4

Connectivity
USB

USB 2.0

LAN

10BASE-T / 100BASE-TX

WIRELESS LAN

IEEE 802.11b/g/n (Infrastructure/Ad-hoc Mode)
IEEE 802.11g/n (Wi-Fi Direct)

Scan
COLOUR SCANNING

Yes

Environmental
MONOCHROME

Yes

COLOUR DEPTH - INPUT

30 bit colour Processing

COLOUR DEPTH - OUTPUT

24 bit colour Processing

GREYSCALE - INPUT

10 bit colour Processing

GREYSCALE - OUTPUT

8 bit colour Processing

RESOLUTION - INTERPOLATED

Up to 19200 × 19200 dpi

RESOLUTION - SCANNER GLASS

Max 1200 x 1200 dpi

RESOLUTION - ADF

Max. 600 x 600 dpi

Fax
MODEM SPEED

33,600 bps

GREYSCALE - COLOUR

8bit / 256 levels

GROUPS

Up to 20

BROADCASTING

258 Locations

SPEED DIAL

200 locations

AUTOMATIC REDIAL

Yes

MEMORY TRANSMISSION

Up to 400 pages

OUT OF PAPER RECEPTION

Up to 400 pages

Display & Memory
DISPLAY

16 characters × 2 lines

MEMORY CAPACITY

128 MB

Operation
POWER SOURCE

220 – 240 V AC 50/60 Hz

POWER CONSUMPTION - PRINTING

Average: Approx. 475W

POWER CONSUMPTION - READY

Average: Approx. 42W

POWER CONSUMPTION - SLEEP

Average: Approx. 6.2W

POWER CONSUMPTION - POWER OFF

Approx. 0.03W

NOISE LEVEL

LpAm = 49 dB(A)

Supported OS
WINDOWS® OPERATING SYSTEM

Windows 7 SP1, 8, 8.1, 10, Server 2008 (Network only), Server 2008 R2 (Network only), Server 2012 (Network only), Server 2012 R2 (Network only), 10, Server 2016 (Network only)

MAC OPERATING SYSTEM

OS X
v10.10.5, 10.11.x,10.12.x (Download only)

LINUX OPERATING SYSTEM

CUPS, LPD/LPRng
(x86/x64 environment)

WEIGHT

12 kg

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Printer,

1 x Fax line cord,

1 x Power supply cord,

1 x Product safety guide,

1 x Software disc,

1 x Quick setup guide

Supplies.

Garancia e produktit

24 Muaj