Brother QL-1100 Wide Format, Label Printer

24,990 L

 

Brother QL-1100 është një printer etiketash me shpejtësi të lartë i krijuar për të printuar etiketa deri në 4 inç të gjera. Ky printer etiketash ju lejon të krijoni etiketa letre me kosto efektive për paketat, zarfet, postimet dhe më shumë. Ka shpejtësi printimi deri në 69 etiketa për minutë dhe gjithashtu është  i pajisur me prerjen automatike për më pak lodhje e më shumë efektivitet.

Ka stok

SKU: ALB145 Kategori: , Etiketë:

Informacion i detajuar

Peshë
3 g/kg
Brand
Color

White

Built-in Plug & Label Software

Yes

Cutter Life

up to 300,000 (die-cut labels) 150,000 (continuous labels)

Cutter Type

Automatic

Housing Color

White / Black

Interface Types

USB Host, USB

Maximum Label Length

9.8 Feet (USB) 3 feet (Serial)

Maximum Label Width (in.)

4.09

Maximum Print Resolution (DPI)

300 x 300

Maximum Print Speed‡ (labels per min.)

69

Maximum Print Width (in.)

4

Number of Templates for Transfer Data

99

Operation Modes

PC Connected, Stand Alone (ESC/P or P-touch Template)

Printer Emulation

Raster, Template 2.0 , ESC P

Printer Memory (MB)

7.8

Printer Technology

Direct Thermal

Standard Memory (MB)

7

Tape Sizes

Die-Cut, Continuous

System Requirements
SDK Support

Yes

Software Included

P-touch Editor 5.2 for Windows, P-touch Address Book 1.2 for Windows, P-touch Editor 5.2 for Mac®, P-touch Update Software (Windows & Mac®)

Dimensions
Carton Dimensions (W" x D" x H")

9.45" x 11.6" x 9.6"

Carton Weight (lbs)

6.4

Unit Dimensions (W" x D" x H")

6.7" x 8.7" x 5.9"

Unit Weight (lbs)

3.65

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

Software,

USB Cable,

AC Adapter,

Quick Setup Guide,

Documentation,

Starter rolls: DK-1247 Die-cut Large Shipping Labels (41 labels),

plus DK-2205 2.4″ (62mm) Continuous Length Black on White Paper Tape 26.2 ft. (8m)