Ofertë!
OFERTA ONLINE

Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM Lens

89,990 L

Kurseni: 10,000 L

Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM është një lente zmadhimi gjithëpërfshirëse me performancë të lartë, e krijuar për DSLR-të Canon me montim EF me kornizë të plotë dhe e përputhshme me modelet APS-C. Duke pasur një hapje maksimale konstante f/4, ajo mbulon një gamë të gjithanshme fokale me kënd të gjerë deri në telefoto të shkurtër. Dizajni optik i avancuar, që përmban katër elementë asferikë të derdhur në qelq me veshje me sferë ajrore, minimizon shtrembërimet, devijimet sferike, duke siguruar mprehtësi dhe saktësi të jashtëzakonshme të ngjyrave. Lentja përfshin një motor tejzanor të tipit unazë (USM) dhe fokusim të brendshëm për fokusim automatik të shpejtë, të saktë dhe të qetë, të plotësuar me anulimin e fokusit manual me kohë të plotë. Me një stabilizues imazhi me katër ndalesa, ai minimizon dridhjet e kamerës për shkrepje të mprehta në kushte sfiduese ndriçimi. E ndërtuar për t’i bërë ballë kërkesave profesionale, lentet janë të izoluara nga moti dhe kanë veshje fluori për mbrojtje nga elementët mjedisorë dhe njollat, duke e bërë atë një zgjedhje të besueshme dhe të gjithanshme për një sërë aplikimesh fotografike.

Ka stok

SKU: DUN2042 Modeli: 1380C002 Kategori: , Etiketa: ,

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
2 g/kg
Brand
Specifications
Focal Length

24 to 105mm

Maximum Aperture

f/4

Minimum Aperture

f/22

Lens Mount

Canon EF

Lens Format Coverage

Full-Frame

Angle of View

84° to 23° 20'

Minimum Focus Distance

1.48' / 45 cm

Maximum Magnification

0.24x

Optical Design

17 Elements in 12 Groups

Diaphragm Blades

10, Rounded

Focus Type

Autofocus

Image Stabilization

Yes

Filter Size

77 mm (Front)

Length at Maximum Extension

6.1" / 155 mm

Dimensions & Weight
Dimensions

83.5 x 118 mm

Weight

795 g

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1x Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM Lens
1x Canon E-77 II Lens Cap
1x Canon Lens Dust Cap E (Rear Lens Cap)
1x Canon Lens Hood EW-83M for EF 24-105mm f/3.5-5.6 IS STM and EF 24-105mm f/4L IS II USM Lens
1x Canon LP1219 Soft Lens Case