Second Chance

Canon i-SENSYS Color Printer LBP710Cx

9,990 L

 

Me printim me ngjyra të plota në 33 faqe për minuë, LBP710Cx është ideal për mjedise pune të ngarkuara që kërkojnë një printer të besueshëm dhe të gjithanshëm. Falë mbështetjes së këtij printeri për Apple AirPrint (iOS) dhe Mopria (Android), mund të printoni lehtësisht nga çdo pajisje e përputhshme me këto aplikacione. Mund të përfitoni gjithashtu nga veçori më të avancuara me aplikacionin Canon PRINT Business. Për ata që përdorin Google në vendin e punës, LBP710Cx vjen me printim nga Google Cloud.

Ka stok

SKU: PRT49 Kategori: , Etiketë:

Informacion i detajuar

Peshë
29 kg
Brand
Print speed

• Single sided: Up to 33 ppm colour and mono (A4), up to 55ppm colour and mono (A5 – Landscape)¹
• Double sided: Up to 33 ipm colour and mono (A4)

Printing method

Colour laser beam printing

Print quality

Up to 9600 x 600 dpi

Print resolution

Up to 600 x 600 dpi

Warm-up time

Approx. 31 seconds or less from power on

First Page Out Time

Colour: approx. 6.0 seconds

Mono; approx. 5.1 seconds

Duty cycle

Max. 80,000 pages per month¹

Print margins

5 mm-top, bottom, left and right

MEDIA HANDLING
Paper input (Standard)

550-sheet cassette
100-sheet multi-purpose tray

Paper input (Option)

550-sheet cassette x 1

Paper output

200-sheet face down

Media types

Plain paper, Recycled paper, Heavy Paper, Colour paper,

Label, Envelope, Post card, Rough paper

Media sizes

Cassette (Standard):

A4, B5, A5, A5 (Landscape), LTR, EXE, STMT, K16

Custom size – width: 101.6 to 215.9 mm, length: 148 to 297 mm

Multi-purpose tray:

A4, B5, A5, A5 (Landscape), A6, LGL, LTR, EXE, FLS, K16, STMT, Index card (3"x5")

Custom size – width: 76.2 to 215.9 mm, length: 127 to 355.6mm

Cassette (Optional):

A4, B5, A5, A5 (Landscape), LGL, LTR, EXE, STMT, FLS, K16

Custom size – width: 101.6 to 215.9 mm, length: 148 to 355.6 mm

Media weights

Cassette: 60 to 163 g/m²

Multi-purpose tray: 60 to 216 g/m²

Double sided printing

Automatic
Cassette (Standard and optional):

A4, B5, A5, LGL, LTR, EXE, FLS, K16

Custom size – width: 148 to 215.9 mm, length: 210 to 355.6 mm

60 to 163 g/m2

GENERAL FEATURES
Power requirements

220-240V (±10%) 50/60Hz (±2Hz)

Power consumption

Maximum: Approx. 1470W or less

Active: Approx. 570W or less

Standby: Approx. 34W or less

Sleep: Approx. 1.3W or less

Typical Electricity Consumption (TEC): 1.3kWh/week

Noise level

Sound power

Active: 65 dB

Standby: 51 dB

Sound pressure

Active: 51 dB

Standby: 37 dB

Dimensions (W x D x H)

458 mm x 464 mm x 388 mm

Weight

Approx. 28.8 kg

Operating environment

Temperature: 10 to 30ºC (50 to 86ºF)

Humidity 20 to 80% RH (no condensation)

Control panel

5 Line LCD, 5 LED (Online, Ready, Message, Job and Energy saver), Buttons, 10-key numeric keypad

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x PPrinter

1 x Charger