Second Chance

Canon i-SENSYS Color Printer LBP7780Cx

7,990 L

 

Me printim me ngjyra të plota në 32 faqe për minuë, LBP7780Cx është ideal për mjedise pune të ngarkuara që kërkojnë një printer të besueshëm dhe të gjithanshëm. Falë mbështetjes së këtij printeri për Apple AirPrint (iOS) dhe Mopria (Android), mund të printoni lehtësisht nga çdo pajisje e përputhshme me këto aplikacione. Mund të përfitoni gjithashtu nga veçori më të avancuara me aplikacionin Canon PRINT Business.

Ka stok

SKU: PRT50 Kategori: , Etiketë:

Informacion i detajuar

Peshë
29 kg
Brand
Print speed

Up to 32 ppm colour and mono (A4)

Printing method

Colour laser beam printing

Print quality

Up to 9600 x 600 dpi with Automatic Image Refinement

Print resolution

Up to 600 x 600 dpi

Warm-up time

Approx. 39 seconds or less from power on

First Page Out Time

Mono: Approx. 10.2 seconds or less

Colour: Approx. 10.4 seconds or less

Print margins

5 mm-top, bottom, left and right

MEDIA HANDLING
Paper input (Standard)

500-sheet cassette

100-sheet multi-purpose tray

Paper input (Option)

500-sheet cassette

Paper output

200-sheet face down

Media types

Plain paper, Recycled paper, Heavy Paper, Transparency, Label, Envelope

Media sizes

Cassette (Standard):

A4, B5, A5, A6, Letter, Executive, Foolscap, 16K, Statement

Custom (width 101.6~215.9mm x length 148~297.0mm)

When width is 215.9mm, max length is 279.4mm

When length is 297.0mm, max width is 210.0mm

Multi-purpose tray:

A4, B5, A5, A6, Legal, Letter, Executive, Statement, Foolscap, 16K, Envelope DL, Envelope COM10, Envelope C5, Envelope Monarch, 3×5 Index Card,

Custom sizes: width 76.2~215.9mm x length 127.0~355.6mm

Cassette (Optional):

A4, B5, A5, Legal, Letter, Executive, 16K, Foolscap

Custom sizes: Width 148 to 215.9 mm; Length 210.0 to 355.6mm.

Media weights

Cassette (Standard): 60 to 163 g/m²

Multi-purpose tray: 60 to 216 g/m²

Cassette (Optional): 60 to 176 g/m²

Double sided printing

Automatic

GENERAL FEATURES
Power requirements

220-240V (±10%) 50/60Hz (±2Hz)

Power consumption

Maximum: 1270 W or less

Active: Approx. 580 W or less

Standby: Approx 35 W

Sleep mode: Approx 1 W

Typical Electricity Consumption (TEC): 2.0kWh/week

Noise level

Sound power ²:

Active: 7 B or less

Standby: 5.3 B or less

Sound pressure ²:

Active: 52 dB(A) or less

Standby: 32.4 dB(A) or less

Dimensions (W x D x H)

517 mm x 530 mm x 401 mm

Weight

Approx. 31 kg

Operating environment

Temperature: 10 to 30ºC (50 to 86ºF)

Humidity 20 to 80% RH (no condensation)

Control panel

LCD 22 characters X 5 line LCD display

8 LED indicators

12 Operation keys

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Printer

1 x Charger