Ofertë!
OFERTA ONLINE

Dell Alienware M18 Gaming 18″, 32GB, 1TB SSD, Ryzen™ 9

259,990 L

Kurseni: 20,000 L

Alienware m18 është një laptop gaming me performancë të lartë i dizenjuar për lojtarë dhe krijues të cilët kërkojnë më të mirën. I fuqizuar nga procesor AMD Ryzen™ 9 7845HX, i cili mundëson shpejtësi dhe frekuencë më të lartë. Me 32GB RAM ky laptop përballon multitasking dhe loja vijon me lehtësi. Ekrani 18” FHD+ shfaq ngjyra të mrekullueshme me qartësi të lartë. Këto dhe shumë veçori të tjera të këtij laptopi të mrekullueshëm gaming ju ofrojnë një performancë e cila do tejkalojë pritshmëritë tuaja.

 

• AMD Ryzen™ 9 7845HX
• 32GB RAM + 1TB SSD
• 18″ FHD+ Display
• NVIDIA GeForce RTX 4070 8GB

Ka stok

SKU: SAS1090 Modeli: AWM18-A145BLK-PUS Kategori: , Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
3 g/kg
Brand
DESIGN
Color

Dark Metallic Moon

Type

Gaming

PROCESSOR DETAILS
Processor

AMD Ryzen™ 9 7845HX

Processor family

AMD Ryzen™ Processors

Processor Frequency

Up To 5.20GHz

Processor cores

12 Cores

Processor Cache

64 MB

MEMORY & STORAGE
Ram

32GB

Ram Type

DDR5 4800MHz

Memory

1TB SSD

Memory slots

2 Slots

SSD Details

M.2, PCIe NVMe, SSD

Card Reader Integrated

Yes

DISPLAY
Screen size

18"

Display Resolution

1920 x 1200 Pixels

Aspect Ratio

16:10

HD Type

FHD+

Refresh Rate

480Hz

Touchscreen

No

GRAPHICS
Graphic Card

NVIDIA GeForce RTX 4070

Graphics Memory

8GB

Graphics Memory Type

GDDR6

On-board Graphics Adapter

Yes

Discrete Graphics Adapter

Yes

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Wi-Fi Model

Qualcomm WCN6856, 2×2, 802.11ax, MU-MIMO

Ethernet LAN

Gigabit Ethernet

Bluetooth

v5.3

PORTS & INTERFACES
Details

1x USB 3.2 Gen 1 port with PowerShare
2x USB 3.2 Gen 1 ports
1x USB 3.2 Gen 1 Type-C® port
2x USB 3.2 Gen 2 Type-C® ports with DisplayPort
1x RJ45 Ethernet port
1x Universal audio port
1x HDMI 2.1 port
1x power-adapter port
1x mini-Display port

AUDIO
Built-in Microphone

Dual-array microphones

Built-in Speakers

Stereo speakers, 2 W x 2

CAMERA
Front Camera

1080p at 30 fps FHD IR camera

SOFTWARE
Operating system installed

Windows 11 Pro

KEYBOARD
Numeric Keypad

Yes

Pointing Device

Touchpad

BATTERY
Battery Capacity

97Wh

Battery Technology

Lithium-Ion (Li-Ion)

Number of Battery Cells

6

Dimensions & Weight
Dimensions

410.3 x 319.9 x 26.7 mm

Weight

4.04 Kg

POWER
AC Adapter Power

330W AC adapter

SECURITY
Fingerprint Reader

No

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Laptop

1 x Charger

1 x Manual

Garancia e produktit

36 Muaj