Të Përdorura

Dell Latitude 7290 12″, 8GB, 250GB SSD, i5

22,990 L

 

Latitude 7290 është i vogël, kompakt dhe shumë funksional. Vjen me kapacitet të madh baterie e cila do ju mundësojë të punoni të qetë për orë të tëra me vetëm një karikim. Ky model fuqizohet nga proccesor Intel Core I5-7300U dhe grafikat HD 620 po nga Intel.

• Intel® Core™ i5-7300U
• 8GB RAM + 250GB SSD
• 12.0″ HD Display
• Intel® HD Graphics 620

Ka stok

SKU: LAP268 Kategori: , Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Përmasa
30 × 1.6 cm
Brand
Announced

2020

DESIGN
Color

Black

TYPE

Notebook

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™ i5-7300U

PROCESSOR FAMILY

7th Generation Intel® Core™ i5

PROCESSOR FREQUENCY

2,60 GHZ

Processor cores

2 cores

MEMORY & STORAGE
Ram

8GB

RAM Type
Memory

250GB SSD

CARD READER INTEGRATED

Yes

Memory Slots

One DIMM slot up to 16 GB

DISPLAY
Display Size

12"

Panel Type

IPS

ASPECT RATIO

16:9

HD TYPE

HD

Touchscreen

No

Display Resolution

1366 x 768 pixels

Refresh Rate

60Hz

GRAPHICS
Graphic Card

Intel® HD Graphics 620

GRAPHICS MEMORY

Shared

GRAPHICS MEMORY TYPE

Integrated

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, Wired, Wireless

WI-FI model

IEEE 802.11ac

ETHERNET LAN

Yes

Bluetooth

4.2

PORTS & INTERFACES
Details

PowerShare
1 Number of USB ports with PowerShare support
2 USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity
1.4 HDMI version
1 USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity
Combo headphone/mic port
DC-in jack
1 HDMI ports quantity
1 Ethernet LAN (RJ-45) ports

Audio
BUILT-IN MICROPHONE

Yes

BUILT-IN SPEAKERS

Yes

Camera
FRONT CAMERA

HD Camera

SOFTWARE
Operating system
KEYBOARD
NUMERIC KEYPAD

No

POINTING DEVICE

Touchpad

BATTERY
BATTERY TECHNOLOGY

Integrated Lithium Ion

BATTERY CAPACITY

60 Wh

NUMBER OF BATTERY CELLS

4

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

1.17 Kg

Dimensions (HxWxD)

1.65 cm X 30cm X 20cm

POWER
AC ADAPTER POWER

65 W

SECURITY
FINGERPRINT READER

Yes

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 X Laptop

1 X Charger

Garancia e produktit

12 Muaj