SAPO ERDHI

Desktop Gaming B760, 32GB, 1TB SSD, Core I5, Custom Build

169,990 L

 

Ky kompjuter është një central elektrik i krijuar për lojëra dhe llogaritje me performancë të lartë. Ai përmban një motherboard Gigabyte B760 Gaming X, i mundësuar nga një procesor Intel Core i5 14600K i cili ka 14 bërthama që mund të arrijnë deri në 5.30 GHz. Mbajtja e gjërave të freskëta është themelore dhe për këtë kujdeset ftohësi me ujë Thermaltake TH240 ARGB. Kompjuteri vjen me 32 GB RAM me 5600 MHz DDR5 për kryerje të pandërprerë të shumë detyrave dhe një SSD 1 TB M.2 NVMe Gen4 për ruajtje të shpejtë rrufe. Grafikat trajtohen nga një RTX 4070 Windforce 12 GB GDDR6, duke siguruar pamje mahnitëse në lojërat moderne. Për të mbajtur gjithçka të funksionojë pa probleme, përfshihet një furnizim me energji elektrike Be Quiet! System Power  750W.

 

• Intel® Core™ i5-14600K
• 32GB RAM + 1TB SSD
• GeForce RTX 4070 Windforce 12GB
• TH240 ARGB Sync AIO Liquid Cooler

SKU: ITD1810-1 Kategori: , , , Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
8 g/kg
Color

Black

Motherboard
Details

B760 GAMING X

Features

• Intel® Socket LGA 1700:Support 13th and 12th Gen Series Processors
• Unparalleled Performance:Hybrid 8+1+1 Phases Digital VRM Solution
• Dual Channel DDR5:4*DIMMs XMP Memory Module Support
• Next Generation Storage:3*PCIe 4.0 x4 M.2 Connectors
• Advanced Thermal Design & M.2 Thermal Guard:To Ensure VRM Power Stability & M.2 SSD Performance
• EZ-Latch:PCIe 4.0×16 Slot with Quick Release Design
• Fast Networks:2.5GbE LAN
• Extended Connectivity:Front USB-C® 10Gb/s, DP, HDMI
• Smart Fan 6:Features Multiple Temperature Sensors, Hybrid Fan Headers with FAN STOP
• Q-Flash Plus:Update BIOS Without Installing the CPU, Memory and Graphics Card

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™ i5-14600K

Processor Frequency

Up to 5.3 GHz

Processor cores

14 cores

Processor cache

24 MB Intel® Smart Cache

CPU cooler

Thermaltake TH240 ARGB Sync AIO Liquid Cooler

MEMORY & STORAGE
Ram

32GB

Ram Type

G.SKILL Trident Z5 RGB DDR5 5600 MHz

MEMORY SLOTS

4 Slots

Memory

1 TB M.2

SSD DETAILS

Samsung 980 PRO PCIe® 4.0 NVMe™ SSD

CARD READER INTEGRATED

No

GRAPHICS
Graphic Card

Gigabyte GeForce RTX™ 4070 WINDFORCE OC 12G

GRAPHICS MEMORY

12 GB

ON-BOARD GRAPHICS ADAPTER

Yes

GRAPHICS MEMORY TYPE

GDDR6

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Wired

ETHERNET LAN

Realtek® 2.5GbE LAN chip (2.5 Gbps/1 Gbps/100 Mbps)

PORTS & INTERFACES
Ports

1 x USB 3.2 Gen 2 Type-A port (red)
1 x USB Type-C® port, with USB 3.2 Gen 1 support
1 x USB 3.2 Gen 1 port
5 x USB 2.0/1.1 ports
3 x DisplayPort
3 x HDMI port
1 x RJ-45 port
6 x Audio Jacks

SOFTWARE
Operating system
Power
PSU

Be Quiet! SYSTEM POWER 10 – 750W

DIMENSIONS & WEIGHT
Dimensions

472 x 225 x 385 mm

Weight

7.42 Kg

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x PC

1 x Power Cable

1 x Manual