Ofertë!
OFERTA ONLINE

Desktop Gaming B760 Plus, 32GB, 1TB SSD, Core I5, Custom Build

149,990 L

Kurseni: 10,000 L

Ky kompjuter është një paisje e krijuar për lojëra dhe llogaritje me performancë të lartë. Ai përmban një motherboard Gigabyte B760 Plus, i mundësuar nga një procesor Intel Core i5 14600KF i cili ka 14 bërthama që mund të arrijnë deri në 5.30 GHz. Mbajtja e gjërave të freskëta është themelore dhe për këtë kujdeset ftohësi me ujë Thermaltake TH360 ARGB. Kompjuteri vjen me 32 GB RAM me 6000 MHz DDR5 për kryerje të pandërprerë të shumë detyrave dhe një SSD 1 TB M.2 NVMe Gen4 për ruajtje të shpejtë rrufe. Grafikat trajtohen nga Radeon™ RX 7700 XT GAMING OC 12G, duke siguruar pamje mahnitëse në lojërat moderne. Për të mbajtur gjithçka të funksionojë pa probleme, përfshihet një furnizim me energji elektrike Be Quiet! System Power  10 850W.

 

• Intel® Core™ i5-14600KF
• 32GB RAM + 1TB SSD
• Radeon™ RX 7700 XT GAMING OC 12G
• Thermaltake TH360 ARGB Sync AIO Liquid Cooler

Ka stok

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
8 g/kg
Color

Black

Motherboard
Details

TUF GAMING B760-PLUS WIFI

Features

• Intel® Socket LGA1700 for Intel® Core™ 14th & 13th Gen Processors, Intel® Core™ 12th Gen, Pentium® Gold and Celeron® Processors
• Supports Intel® Turbo Boost Technology 2.0 and Intel® Turbo Boost Max Technology 3.0

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™ i5-14600KF

Processor Frequency

Up to 5.3 GHz

Processor cores

14 cores

Processor cache

24 MB Intel® Smart Cache

CPU cooler

Thermaltake TH360 ARGB Sync AIO Liquid Cooler

MEMORY & STORAGE
Ram

32GB

Ram Type

G.SKILL Trident Z5 RGB DDR5 6000 MHz

MEMORY SLOTS

4 Slots

Memory

1 TB M.2

SSD DETAILS

Kingston NV2 PCIe 4.0 NVMe SSD

CARD READER INTEGRATED

No

GRAPHICS
Graphic Card

Radeon™ RX 7700 XT GAMING OC 12G

GRAPHICS MEMORY

12 GB

ON-BOARD GRAPHICS ADAPTER

Yes

GRAPHICS MEMORY TYPE

GDDR6

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, Wired, WiFi

ETHERNET LAN

Realtek 2.5Gb Ethernet
TUF LANGuard

WiFi

Wi-Fi 6 2×2 Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax)

Bluetooth

v5.2

PORTS & INTERFACES
Ports

1 x USB 3.2 Gen 2×2 port (1 x USB Type-C®)
1 x USB 3.2 Gen 2 port (1 x Type-A)
3 x USB 3.2 Gen 1 ports (3 x Type-A)
1 x USB 2.0 port (1 x Type-A)
3 x DisplayPort
3 x HDMI
1 x Wi-Fi Module
1 x Realtek 2.5Gb Ethernet port
5 x Audio jacks
1 x Optical S/PDIF out port

SOFTWARE
Operating system
Power
PSU

Be Quiet! SYSTEM POWER 10 – 850W

DIMENSIONS & WEIGHT
Dimensions

485 x 225 x 464.2 mm

Weight

8.21 Kg

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x PC

1 x Power Cable

1 x Manual