OFERTA ONLINE

Desktop Gaming TUF Z790-Plus, 32GB, 1TB SSD, Core I7, Custom Build

329,990 L

 

Ky konfigurim përfshin një kombinim të fuqishëm dhe vizualisht mahnitës të përbërësve të harduerit. Karta grafike GeForce RTX™ 4070 Ti Windforce OC 12GB, e ndërtuar në arkitekturën Ada Lovelace të NVIDIA, ofron lojëra të avancuara dhe performancë krijuese me veçori si DLSS 3, bërthamat e avancuara Tensor dhe gjurmimin e rrezeve në kohë reale. Kasa Versa T27 TG nga Thermaltake ofron një dizajn elegant me ndriçim ARGB të personalizueshëm, një panel të sipërm për akses të lehtë dhe opsione të pasura lidhjeje. Motherboard nga ASUS TUF GAMING Z790-PLUS WIFI i cili mbështet procesorët më të fundit të Intel dhe memorien DDR5, duke ofruar opsione të gjithanshme të ruajtjes, lidhje PCIe dhe aftësi të avancuara rrjeti me Realtek 2.5 Gbps LAN dhe Intel Wi-Fi 6E. Plotësues i konfigurimit është kompleti i memories G.SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB DDR5 6000, që ofron memorie me shpejtësi të lartë dhe efikase për performancë të përmirësuar të sistemit.

 

• Intel® Core™ i7-14700KF
• 32GB RAM + 1TB SSD
• GeForce RTX™ 4070 Ti  Windforce OC 12GB
• Thermaltake TH360 ARGB

Ka stok

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
8 g/kg
Color

Black

Motherboard
Details

ASUS TUF GAMING Z790-PLUS WIFI

Features

ASUS TUF PROTECTION
– DIGI+ VRM (- Digital power design with DrMOS)
– ESD Guards
– TUF LANGuard
– Overvoltage Protection
– Safeslot
– Stainless-Steel Back I/O
ASUS Q-Design
– M.2 Q-Latch
– PCIe Slot Q-Release
– Q-DIMM
– Q-LED (CPU [red], DRAM [yellow], VGA [white], Boot Device [yellow green])
– Q-Slot
ASUS Thermal Solution
– M.2 heatsink
– VRM heatsink design
ASUS EZ DIY
– CPU Socket lever protector
– ProCool
– Pre-mounted I/O shield
– SafeDIMM
AURA Sync
– Aura RGB header
– Addressable Gen 2 headers

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™ i7-14700K

Processor Frequency

Up to 5.6 GHz

Processor cores

20-Cores

Processor cache

33 MB Intel® Smart Cache

CPU cooler

Thermaltake TH360 ARGB Sync AIO Liquid Cooler

MEMORY & STORAGE
Ram

32GB

Ram Type

G.SKILL TRIDENT Z5 RGB 32GB – DDR5 6000 MHz

MEMORY SLOTS

4 Slots

Memory

1 TB M.2

SSD DETAILS

Samsung 990 PRO PCIe ® 4.0 NVMe ® SSD

CARD READER INTEGRATED

No

GRAPHICS
Graphic Card

Gigabyte GeForce RTX™ 4070 WINDFORCE OC 12G

GRAPHICS MEMORY

12 GB

ON-BOARD GRAPHICS ADAPTER

Yes

GRAPHICS MEMORY TYPE

GDDR6

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, Wired, WiFi

ETHERNET LAN

Intel® 2.5Gb Ethernet
TUF LANGuard

Wi-Fi

Wi-Fi 6E
2×2 Wi-Fi 6E (802.11 a/b/g/n/ac/ax)
Supports 2.4/5/6GHz frequency band

Bluetooth

v5.3

PORTS & INTERFACES
Ports

1 x USB 3.2 Gen 2×2 port (1 x USB Type-C®)
3 x USB 3.2 Gen 2 ports (2 x Type-A + 1 x USB Type-C®)
4 x USB 3.2 Gen 1 ports (4 x Type-A)
1 x DisplayPort
1 x HDMI® port
1 x Wi-Fi Module
1 x Intel® 2.5Gb Ethernet port
5 x Audio jacks
1 x Optical S/PDIF out port

SOFTWARE
Operating system
Power
PSU

Be Quiet! STRAIGHT POWER 12, 1000W

DIMENSIONS & WEIGHT
Dimensions

485 x 225 x 464.2 mm

Weight

8.21 Kg

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x PC

1 x Power Cable

1 x Manual