Ofertë!
GËZUAR FESTAT

DJI Avata Fly Smart Combo with FPV Goggles V2

109,990 L

Kurseni: 10,000 L

:
:
:

Filmoni në mënyrë të sigurt video të qëndrueshme, ultra të gjerë 4K të stabilizuar brenda ose jashtë,përreth objekteve, me DJI Avata Fly Smart Combo. Me atë që disa e quajnë një dizajn “cinewhoop”, Avata vjen në një formë sa një pëllëmbë me të katër helika të mbrojtura me mbrojtëse të bashkangjitura. Kjo lejon filmimin nga afër në ambiente të mbyllura, pranë njerëzve dhe përmes hapjeve të vogla pa rrezikuar dëmtime ose lëndime të njerëzve dhe pronës. Nëse Avata bie në kontakt, ajo thjesht mund të kërcejë dhe të vazhdojë të fluturojë. Me Fly Smart Combo, pilotimi i DJI Avata është një përvojë gjithëpërfshirëse dhe intuitive me FPV Goggles V2 dhe Kontrolluesin e Lëvizjes së përfshirë. FPV Goggles V2 janë të pajisura me dy ekrane të integruara 2″, secili me një rezolucion prej 1440 x 810 për një furnizim të drejtpërdrejtë 810p nga këndvështrimi i Avata. Kontrolluesi i lëvizjes ofron një metodë unike dhe natyrale të fluturimit, ku në vend të një telekomandë tipike e stilit të tastierës së lojës, ju shtypni një këmbëzë për të fluturuar përpara dhe rrotulloni kyçin tuaj për tu kthyer .

Ka stok

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
2 g/kg
Brand
Model

DJI Avata Fly Smart Combo with FPV Goggles V2

Color

Black

Performance
Maximum Takeoff Weight

410 g

Maximum Horizontal Speed

8 m/s (Normal)
14 m/s (Sport)
27 m/s (Manual)

Maximum Ascent Speed

6 m/s

Maximum Descent Speed

6 m/s

Maximum Wind Resistance

10.7 m/s

Flight Ceiling

5000 m

Maximum Flight Time

18 Minutes

Maximum Hover Time

18 Minutes

Hovering Accuracy

Vision Positioning
Vertical: ±0.3' / 0.1 m
Horizontal: ±1.0' / 0.3 m
GNSS
Vertical: ±1.6' / 0.5 m
Horizontal: ±4.9' / 1.5 m

Camera
Image Sensor

1/1.7"-Type CMOS

Sensor Resolution

Effective: 48 Megapixel

Focal Length

2.3mm / 12.7mm (35mm Equivalent)

Field of View

155°

Maximum Aperture

f/2.8

Minimum Focus Distance

2' / 0.6 m

ISO Sensitivity

100 to 6400 in Auto Mode
100 to 25,600 in Manual Mode

Shutter Speed

1/8000 to 1/50 Seconds

Video Format

3840 x 2160p at 50/60 fps (150 Mb/s MP4 via H.265/HEVC)
2704 x 1520p at 50/60/100 fps (150 Mb/s MP4 via H.265/HEVC)
1920 x 1080p at 50/60/100 fps (150 Mb/s MP4 via H.265/HEVC)

Still Image Support

JPEG
(4000 x 3000)

Internal Storage

20 GB

Media/Memory Card Slot

Single Slot: microSD/microSDHC/microSDXC [256 GB Maximum]

Photo Modes

Single Shot

Gimbal
Number of Axes

1-Axis (Pitch (Tilt)

Rotation Range

Mechanical Range
Pitch (Tilt): 170° (-95 to 75°)
Controllable Range
Pitch (Tilt): 145° (-80 to 65°)

Follow Speed

Tilt: 60°/s

Stabilization Accuracy

±0.01°

Flight Control System
GNSS Support

GPS, BeiDou, Galileo

Vision/Sensing System
Vision System

Downward

Vision System Capabilities

Downward
Hovering Range: 1.6 to 65.6' / 0.5 to 20 m

Operating Environment

Surface with Clear Patterns at >15 lux

Required Object Reflectivity

>20%

Remote Controller / Transmitter
Mobile App Compatible

Yes: Android & iOS
App Name: DJI Fly
Functionality: Remote Control, View Live Feed

Flight Battery
Battery Chemistry

Lithium Nickel Manganese Cobalt Oxide (LiNiMnCoO2)

Battery Capacity

2420 mAh / 35.71 Wh

Battery Configuration

4 S / 14.76 V

Maximum Charging Power

17 V

Charging Temperature

41 to 104°F / 5 to 40°C

Weight

5.7 oz / 162 g

General
Rotor Configuration

4

Operating Temperature

14 to 104°F / -10 to 40°C

Diagonal Size

4.7" / 120 mm

Overall Dimensions

180.0 x 80.0 x 180.0 mm

Total Weight

410 g

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

 

 • DJI Avata Fly Smart Combo with FPV Goggles V2
 • Intelligent Flight Battery
 • DJI FPV Motion Controller
 • DJI FPV Goggles V2
 • FPV Goggles V2 Battery
 • FPV Goggles V2 Dual-Band Antenna
 • FPV Goggles V2 Headband
 • FPV Goggles V2 USB Type-C Cable
 • FPV Goggles V2 USB Type-C Power Cable
 • Propellers (Pair)
 • Power Adapter
 • USB Type-C PD Cable
 • Gimbal Protector
 • Lanyard
 • Screwdriver
 • M2x7 Screws