DJI Mavic Air 2S Fly More Combo

199,990 L

 

Kapni cdo aventure tuajen ne detaje me DJI. DJI Mavic Air 2s kombinon një kornizë të palosshme dhe të lëvizshme me një sistem të kamerës së nivelit të lartë. Gimbal me 3 boshte me sensor CMOS 1″ të aftë për të kapur fotografi 8K Hyperlapse, video 5.4K, 30 fps “slow motion” video 1080p dhe fotografi deri në 20MP. Përveç kësaj, fotot, panorama dhe videot mund të filmohen në HDR për rezultate më dinamike.

Ka stok

SKU: DJI200 Kategori: ,

Informacion i detajuar

Peshë
1 kg
Brand
AIRCRAFT
Take off Weight

595 g

Dimensions

Folded:
180×97×77 mm (length×width×height)
Unfolded:
183×253×77 mm (length×width×height)

Diagonal Length

302 mm302 mm

Max Ascent Speed

6 m/s (S Mode)
6 m/s (N Mode)

Max Descent Speed

6 m/s (S Mode)
6 m/s (N Mode)

Max Service Ceiling Above Sea Level

5000 m

Max Flight Time (no wind)

31 minutes

Max Hovering Time (no wind)

30 minutes

Max Flight Distance (no wind)

18.5 km

Max Horizontal Flight Speed

19 m/s (S Mode)
15 m/s (N Mode)
5 m/s (C Mode)

Max Wind Speed Resistance

10.7 m/s

Max Tilt Angle

35° (S Mode)
Front: 30°, Back: 20°, Left: 35°, Right: 35° (N Mode)

Max Angular Velocity

250°/s (S Mode)
90°/s (N Mode)
60°/s (C Mode)

Operating Temperature Range

0° to 40°C (32° to 104°F)

Transmission Power (EIRP)

2.4 GHz:
FCC: ≤30 dBm
CE: ≤20 dBm
SRRC: ≤20 dBm
MIC: ≤20 dBm
5.8 GHz:
FCC: ≤30 dBm
CE: ≤14 dBm
SRRC: ≤29 dBm

Hovering Accuracy Range

Vertical:
± 0.1 m (with vision positioning)
± 0.5 m (with GNSS positioning)
Horizontal:
± 0.1 m (with vision positioning)
± 1.5 m (with GNSS positioning)

Propellers

Quick release, low noise, folding

Aircraft Arms

Foldable

GNSS

GPS+GLONASS+GALILEO

Compass

Single Compass

IMU

Single IMU

Internal Storage

8 GB

Intelligent Flight Battery
Capacity

3500 mAh

Max Charging Voltage

13.2 V

Battery Type

LiPo 3S

Energy

40.42 Wh

Weight

198 g

Charging Temperature Range

5° to 40°C (41° to 104°F)

Max Charging Power

38 W

Built-in Battery

No

Camera
Sensor

1" CMOS
Effective Pixels: 20 MP; 2.4μm Pixel Size

Lens

FOV: 88°
35 mm Format Equivalent: 22 mm
Aperture: f/2.8
Shooting Range: 0.6 m to ∞

ISO Range

Video:
100-3200 (Auto)
100-6400 (Manual)
10-Bit Dlog-M Video:
100-800 (Auto)
100-1600 (Manual)
Photo:
100-3200 (Auto)
100-12800 (Manual)

Still Image Size

20 MP
5472×3648 (3:2)
5472×3078 (16:9)

Still Photography Modes

Single shot: 20 MP
Burst shooting: 20 MP (continuous burst)
Auto Exposure Bracketing (AEB): 20 MP, 3/5 bracketed frames at 0.7 EV bias
Timed: 20 MP, 2/3/5/7/10/15/20/30/60s
SmartPhoto (including HDR and HyperLight): 20 MP
HDR Panorama:
Vertical (3×1): 3328×8000 (width×height)
Wide-angle (3×3): 8000×6144 (width×height)
180° (3×7): 8192×3500 (width×height)
Sphere (3×8+1): 8192×4096 (width×height)
JPEG/DNG (RAW)

Video Resolution

5.4K: 5472×3078 @ 24/25/30 fps
4K Ultra HD: 3840×2160 @ 24/25/30/48/50/60 fps
2.7K: 2688×1512 @ 24/25/30/48/50/60 fps
FHD: 1920×1080 @ 24/25/30/48/50/60/120 fps
MP4/MOV (H.264/MPEG-4 AVC, H.265/HEVC)

Max Video Bitrate

150 Mbps

Supported File System

FAT32/exFAT
Supports a microSD card with a capacity of up to 256 GB.

Digital Zoom

Zoom recording is not available while recording 10-bit videos and 120fps videos.
4K/30fps:
4x;
2.7K/60fps:
4x;
2.7K/30fps:
6x;
1080p/60fps:
6x;
1080p/30fps:
8x

Gimbal
Stabilization

3-axis (tilt, roll, pan)

Mechanical Range

Tilt: -135° to 45°
Roll: -45° to 45°
Pan: -100° to 100°

Pan Axis

Not Controllable

Controllable Range

Tilt: -90° to 0°(default); -90° to 24° (extended)

Max Controllable Speed (tilt)

100°/s

Angular Vibration Range

±0.01°

Sensing System
Forward

Precision Measurement Range: 0.38-23.8 m
Effective Sensing Speed: ≤15 m/s
Field of View (FOV): 72° (horizontal), 58° (vertical)

Backward

Precision Measurement Range: 0.37-23.4 m
Effective Sensing Speed: ≤12 m/s
Field of View (FOV): 57° (horizontal), 44° (vertical)

Downward

ToF Measurement Range: 0.1-8 m
Hovering Range: 0.5-30 m
Vision Sensor Hovering Range: 0.5-60 m

Upward

Precision Measurement Range: 0.34-28.6 m
Field of View (FOV): 63° (horizontal), 78° (vertical)

Downward Auxiliary Light

Single LED

Video Transmission
Transmission System

O3
2.4 GHz/5.8 GHz Auto-Switching (compatible with OcuSync 2.0)
4-antenna 2T4R

Max Transmission Distance

12 km (FCC), 8 km (CE)
8 km (SRRC), 8 km (MIC)

Live View Quality/Latency

Drone + Remote Controller: 1080p/30fps 12 Mbps 120 ms
Drone + DJI Smart Controller: 1080p/30fps 12Mbps 130 ms

Max Transmission Bitrate

44 Mbps (download bitrate)
16 Mbps (live video bitrate)

Operating Frequency

2.4 GHz
5.8 GHz

Remote Controller
DJI Smart Controller

Supported

Remote Controller Transmission System

OcuSync 2.0

Battery Life

6 hours (4 hours when charging a mobile device)

Supported Mobile Device Connectors

Lightning, Micro USB, USB-C

Max Supported Mobile Device Size

180×86×10 mm (length×width×height)

Operating Temperature

0° to 40°C (14° to 104°F)

Transmitter Power (EIRP)

2.4 GHz:
FCC: ≤26 dBm
CE: ≤20 dBm
SRRC: ≤20 dBm
MIC: ≤20 dBm
5.8 GHz:
FCC: ≤26 dBm
CE: ≤14 dBm
SRRC: ≤26 dBm

Charger
Charging Input

100-240V, 50/60 Hz, 1.3 A

Charging Output

Charging Port: 13.2 V⎓2.82 A
USB Port: 5 V⎓2 A

Voltage

13.2 V

Rated Power

38 W

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

 • Aircraft

  Aircraft

  × 1

 • DJI RC-N1 Remote Controller

  DJI RC-N1 Remote Controller

  × 1

 • Intelligent Flight Battery

  Intelligent Flight Battery

  × 3

 • Battery Charger

  Battery Charger

  × 1

 • AC Power Cable

  AC Power Cable

  × 1

 • Low-Noise Propellers (Pair)

  Low-Noise Propellers (Pair)

  × 6

 • Gimbal Protector

  Gimbal Protector

  × 1

 • Type-C Cable

  Type-C Cable

  × 1

 • RC Cable (USB Type-C Connector)

  RC Cable (USB Type-C Connector)

  × 1

 • RC Cable (Lightning Connector)

  RC Cable (Lightning Connector)

  × 1

 • RC Cable (Standard Micro-USB Connector)

  RC Cable (Standard Micro-USB Connector)

  × 1

 • Spare DJI RC-N1 Control Sticks (Pair)

  Spare DJI RC-N1 Control Sticks (Pair)

  × 1

 • ND Filters Set (ND4/8/16/32)

  ND Filters Set (ND4/8/16/32)

  × 1

 • Battery Charging Hub

  Battery Charging Hub

  × 1

 • Battery to Power Bank Adaptor

  Battery to Power Bank Adaptor

  × 1

 • Shoulder Bag

  Shoulder Bag

Garancia e produktit

Dronet nuk kane garanci ne total si pajisje por pjeset qe e perbejne kane secila garanci me vete dhe mund ti shihni ne website e DJI. Per cdo problem me produktet DJI qe blihen ne dyqanin tone mbahet garancia e DJI sepse ne jemi perfaqesues te DJI ne Shqiperi.