FeiyuTech Scorp-C 3-Axis Handheld Gimbal

33,990 L

 

E ndërtuar posaçërisht për kamerat dhe gjithashtu e përputhshme me një gamë të gjerë kamerash dhe DSLR. Trajtim më i rehatshëm, ndërveprim më i lehtë, hapësirë ​​më e madhe për t’u mbajtur, performancë më e lart, e përshtatshme për shkrepje të vetme. Bën xhirime më komode. Merrni kontrollin e plotë të lentës nga cilido kënd që jeni duke filmuar. Kapni këndet perfekte dhe foto te bukura me FeiyuTech Scorp-C 3-Axis Handheld Gimbal.

Ka stok

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
3 g/kg
Brand
Gimbal
Battery Capacity

2500mAh, built-in battery cannot be removed, charge it via the USB-C port which below the multifunction knob,support all the normal charger and quick charger which charging power≤18W

Operating Voltage

6.8V-8.4V

Theoretical Battery Life

13h

Charging Time

About 1.6h (Using 18W fast charger)

Materials In Main Body

Synthetic macromolecular resin, aluminum alloy

Weight

About 1200g/2.65 lb (including quick release plate, not included other accessories and camera)

Payload

About 2.5kg/5.51 lb (well balanced)

Water-Proof Grade

Not Water-proof

Dimensions

314.4*210.7*243.3mm(Gimbal balancing position)

Compatible Cameras

Sony, Canon, Nikon, Panasonic camera etc (Check Camera Compatibility Lists for more details)

Operating Temperature

-10~45℃

Rotatable Range

Tilt: 320°(With limitation)
Roll: 320°(With limitation)
Pan: 360°(Unlimited)

Controllable Range

Tilt: +110°~-45°
Roll: +20°~-20°
Pan: 360°(Unlimited)

APP

Feiyu SCORP

Extended Ports

At the bottom of the handle: 1/4 inch thread hole*1, which can mount Tripod;
Below the multifunction knob: Type-C charging port*1;
In front of fixed plate: Type-C extension port*2 to connect focus motors;
At the back of fixed plate: Type-C camera control port*1, Type-C image transmission port*1;
In front of quick release plate: 1/4 inch thread hole*1, for installation of lens holder;
On the top of vertical cross arm: 1/4 inch thread hole*1, for installation of ARRI Rosettes Expansion Accessory;

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin