Ofertë!
OFERTA ONLINE

FujiFilm Instax Mini 12

8,990 L10,990 L

Kurseni: 2,000 L

Kamera kompakte INSTAX Mini 12 nga FujiFilm e cila i lan fotografitë në cast. Shkrepni fotografi me cilësi të lartë pavarësisht ambientit dhe dritës, falë shpejtësisë së lentes dhe opsioneve automatike të cilat përshtaten me dritën e ambientit. Distanca ideale është 30-50cm dhe mund të përshtatet lehtësisht duke rrotulluar lenten. Gjithashtu mund të realizoni selfie me ndihmën e pasqyrës krah lentes e cila ju ndihmon të qendërzoni pamjen sipas dëshirës, blici përshtatet automatikisht duke siguruar foto cilësore dhe jo të djegur.

Color
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , Etiketa: ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

- 22%
OFERTA ONLINE
Ofertë!

Instax Mini Instant Film

1,790 L
Kurseni: 500 L

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Model

Instax Mini 12

Color

Clay White, Mint Green, Blossom Pink, Lilac Purple, Pastel Blue

GENERAL
Film used

FUJIFILM instax mini Instant Film (sold separately)

Photo Picture Size

62 mm × 46 mm

Lens

2 components, 2 elements, f = 60 mm, 1:12.7

Viewfinder

Real image finder, 0.37×,
with target spot
Features parallax correction function
for Close-Up Mode

Shooting Range

0.3 m and beyond (use Close-Up Mode for 0.3 m to 0.5 m)

Shutter

Programmed electronic shutter
1/2 to 1/250 sec.
Slow synchro for low light

Exposure Control

Automatic, Lv 5.0 to 14.5 (ISO 800)

Film Ejection

Automatic

Film Developing Time

Approx. 90 seconds (varies depending on the ambient temperature)

Flash

Constant firing flash (automatic light adjustment), recycle time: 7 seconds or less (when using new batteries), effective flash range: 0.3 to 2.2 m

Power Supply

Two AA-size alkaline batteries (LR6),
capacity: approx. 10 instax mini film packs of 10 exposures each (depends on usage conditions)
* The supplied batteries are for trial use.
When they run out, replace them with new ones (alkaline batteries).
The performance of alkaline batteries varies depending on the brand.
* Manganese batteries cannot be used.

Auto Power Off Time

After 5 minutes

Other

Includes film counter and film pack confirmation window

DIMENSIONS & WEIGHT
Dimensions

104 mm×66.6 mm×122 mm

Weight

306 g (without batteries, strap, and film)

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Instax Mini 12