OFERTA ONLINE

Gaming Desktop 64GB, 2TB SSD, Core™ i7, Custom Build

269,990 L

 

Ky kompjuter është një paisje e krijuar për lojëra dhe llogaritje me performancë të lartë. Ai përmban një motherboard Gigabyte Z790 AORUS ELITE X WIFI7, i mundësuar nga një procesor Intel Core i7 14700KF i cili ka 20 bërthama që mund të arrijnë deri në 5.60 GHz. Mbajtja e gjërave të freskëta është themelore dhe për këtë kujdeset ftohësi me ujë Thermaltake TH360 ARGB. Kompjuteri vjen me 64 GB RAM me 6000 MHz DDR5 për kryerje të pandërprerë të shumë detyrave dhe një SSD 2 TB M.2 NVMe Gen4 për ruajtje të shpejtë rrufe. Grafikat trajtohen nga GeForce RTX™ 4080 SUPER WINDFORCE V2 16G, duke siguruar pamje mahnitëse në lojërat moderne. Për të mbajtur gjithçka të funksionojë pa probleme, përfshihet një furnizim me energji elektrike Be Quiet! Straight Power 12 1000W.

 

• Intel® Core™ i7-14700KF
• 64GB RAM + 2TB SSD
• GeForce RTX™ 4080 SUPER WINDFORCE V2 16G
• Thermaltake TH360 ARGB Sync AIO Liquid Cooler

Ka stok

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
11 g/kg
Color

Black

Motherboard
Motherboard Details

Gigabyte Z790 AORUS ELITE X WIFI7

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™ i7-14700KF

Processor Frequency

Up to 5.60 GHz

Processor cores

20-Cores

CPU Cooler

Thermaltake TH360 ARGB Sync AIO Liquid Cooler

MEMORY & STORAGE
Ram

64GB

Ram Type

Kingston Fury Beast RGB DDR5 6000MHz

Memory

2TB SSD

MEMORY SLOTS

4 Slots

SSD DETAILS

Samsung 990 EVO PCIe 4.0 NVMe M.2

CARD READER INTEGRATED

No

GRAPHICS
Graphic Card

GeForce RTX™ 4080 SUPER WINDFORCE V2 16G

GRAPHICS MEMORY

16GB

ON-BOARD GRAPHICS ADAPTER

Yes

GRAPHICS MEMORY TYPE

GDDR6X

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, Wired, WiFi

Bluetooth

v5.3

WI-FI MODEL

Wi-Fi 7
Supports 2.4/5/6GHz frequency band

ETHERNET LAN

Intel® 2.5GbE LAN chip (2.5 Gbps/1 Gbps/100 Mbps)

PORTS & INTERFACES
DETAILS

1 x USB Type-C® port, with USB 3.2 Gen 2×2 support
2 x USB 3.2 Gen 2 Type-A ports (red)
3 x USB 3.2 Gen 1 ports
4 x USB 2.0/1.1 ports
2 x SMA antenna connectors (2T2R) jk
2 x HDMI port
4 x DisplayPort
1 x RJ-45 port
1 x optical S/PDIF Out connector
2 x audio jacks

Power
PSU

Be Quiet! Straight Power 12 – 1000W

DIMENSIONS & WEIGHT
Dimensions

487 x 200 x 470 mm

Weight

6.84 Kg

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x PC

1 x Power Cable

1 x Manual