SAPO ERDHI

Gigabyte GeForce RTX™ 3060 GAMING OC 8G 2.0

27,990 L

 

GeForce RTX™ 3060 GAMING OC 8G (rev. 2.0) është një kartë grafike kompakte, por e fuqishme, e përshtatur për lojtarët që kërkojnë performancë të lartë në një hapësirë më të vogël. Mundësuar nga multiprocesorët NVIDIA Ampere Streaming, Bërthamat RT të Gjeneratës së Dytë dhe Bërthamat Tensor të Gjeneratës së 3-të, ajo ofron përvoja të fundit të lojërave me gjurmim të përparuar të rrezeve dhe grafikë të përmirësuar me AI. Me 8 GB memorie GDDR6 dhe një Core Clock prej 1807 MHz, siguron një lojë të qetë. Sistemi i ftohjes WINDFORCE 2X, që përmban dy ventilatorë me teh unik 90 mm dhe teknologji alternative të rrotullimit, shpërndan në mënyrë efikase nxehtësinë, duke siguruar performancë optimale edhe në ndërtime kompakte. Me komponentët rezistentë dhe një pllakë mbrojtëse, kjo kartë grafike ofron besueshmëri dhe qëndrueshmëri, duke e bërë atë një zgjedhje ideale për lojtarët që kërkojnë fuqi dhe kompaktësi.

Ka stok

SKU: ECM664 Modeli: GV-N3060GAMING OC-8GD 2.0 Kategori: , , Etiketë:

Informacion i detajuar

Peshë
3 g/kg
Brand
Model

GV-N3060GAMING OC-8GD 2.0

Specifications
Graphics Processing

GeForce RTX™ 3060

Core Clock

1807 MHz (Reference Card: 1777 MHz)

CUDA® Cores

3584

Memory Clock

15000 MHz

Memory Size

8 GB

Memory Type

GDDR6

Memory Bus

128 bit

Card Bus

PCI-E 4.0

Digital max resolution

7680×4320

Multi-view

4

PCB Form

ATX

DirectX

12 Ultimate

OpenGL

4.6

Power Connectors

8 Pin*1

Output

DisplayPort 1.4a *2
HDMI 2.1a *2

Dimensions

198 x 121 x 39 mm

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x GPU