SAPO ERDHI

Gigabyte Radeon™ RX 6600 EAGLE 8G

23,990 L

 

Karta grafike Radeon™ RX 6600, e mundësuar nga arkitektura AMD RDNA™ 2, është projektuar për të ofruar përvoja të jashtëzakonshme të lojërave me performancën e saj të fuqishme dhe pamjet zhytëse. Me një Core Clock deri në 2491 MHz dhe e shoqëruar me 8 GB memorie GDDR6, siguron një lojë të qetë dhe shpejtësi të lartë. Me mbështetjen për DirectX® 12 Ultimate, lojtarët mund të shijojnë ndriçim dhe reflektime realiste, ndërsa teknologjia AMD FidelityFX Super Resolution përmirëson shpejtësinë për përvoja të optimizuara të lojërave. Sistemi i ftohjes WINDFORCE 3X, i pajisur me ventilator rrotullues alternative dhe tuba ngrohjeje, siguron shpërndarje efikase të nxehtësisë, ndërsa pllaka e pasme mbrojtëse shton integritetin strukturor, duke e bërë Radeon™ RX 6600 një zgjedhje ideale për lojtarët që kërkojnë performancë të besueshme në një paketë kompakte.

Ka stok

SKU: ECM660 Modeli: GV-R66EAGLE-8GD Kategori: , , Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
3 g/kg
Brand
Model

GV-R66EAGLE-8GD

Specifications
Graphics Processing

Radeon™ RX 6600

Core Clock

Boost Clock* : up to 2491 MHz
Game Clock* : up to 2044 MHz

Stream Processors

1792

Memory Clock

14000 MHz

Memory Size

8 GB

Memory Type

GDDR6

Memory Bus

128 bit

Card Bus

PCI-E 4.0 x 8

Digital max resolution

7680×4320

Multi-view

4

PCB Form

ATX

DirectX

12 Ultimate

OpenGL

4.6

Power Connectors

8 pin*1

Output

DisplayPort 1.4a *2
HDMI 2.1a *2

Dimensions

282 x 113 x 41 mm

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x GPU