Google Nest Wi-Fi Router and Point

29,990 L

 

Ruteri dhe Point i Google Nest Wifi mbështet Wi-Fi 5 (802.11ac) dhe është më i fuqishëm se paraardhësi i tij, Google Wifi, duke ofruar deri në dyfishin e shpejtësisë dhe deri në 25 përqind mbulim më të mirë. Point Nest Wifi lejon mbulimin e të gjithë shtëpisë dhe sistemi është i shkallëzueshëm, duke ju lejuar të shtoni më shumë te tille  në të ardhmen.

Ka stok

SKU: DUN1154 Modeli: GA00822 Kategori: , ,

Informacion i detajuar

Peshë
1 kg
Brand
Model

GA00822

Color

White

Connectivity
Wi-Fi

Wi-Fi 5 (802.11ac); Dual-Band (2.4 & 5 GHz)

Ports

1 x RJ45 Gigabit Ethernet (WAN)
1 x RJ45 Gigabit Ethernet (LAN)

MU-MIMO Support

Router: 4 x 4
Point : 2 x 2

Beamforming Support

Yes

Wireless Security

WPA3

Bluetooth

5.0

Communication Protocol

Google Home

Virtual Assistant Support

Google Assistant

General
Throughput

2200 Mb/s Total

Mobile Operating System Support

Yes

Operation Modes

Mesh, Wireless Router

Supported IEEE Standards

802.11ac, 802.11a, 802.11b, 802.11g, 802.11k, 802.11n, 802.11s, 802.11v

Hardware
Processor

1.4 GHz ARM Quad-Core

Memory

Router: 1 GB
Point: 768 MB

Flash Memory

Router: 4 GB
Point: 512 MB

Speakers

Point: 1

Built-In Microphones

Point

Display

None

Electrical
Power Consumption

15 W

Physical
Material of Construction

Plastic

Dimensions

110.0 x 90.4 mm (Router)
102.2 x 87.2 mm (Point)

Weight

380 g (Router)
350 g (Point)

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Router

1 x Point