BEST DEALS

HP 255 G8 15.6″, 8GB, 256GB SSD, AMD

69,990 L

 

Ekran 15.6 inch me rezolucion HD dhe procesor AMD. Kryeni çdo detyrë të mundshme, hapni dhe organizoni informacionet tuaja në çast. Është i  lehtë në peshë dhe mund ta merrni kudo me vete. Gjithashtu është i përshtatshëm për të kryer detyra të përditshme, si të punuarit në paketën Office, navigimi ne internet etj.

• AMD Ryzen™ 5 5500U
• 8GB+ 256GB SSD
• 15.6″ FHD Display
• AMD Radeon™ Graphics

Ka stok

SKU: ITD1595 Modeli: 4K7Z4EA#ABD Kategori: , Etiketa: ,

Informacion i detajuar

Peshë
2 g/kg
Brand
Announced

2021

DESIGN
Color

Silver

Type

Notebook

PROCESSOR DETAILS
Processor

AMD Ryzen™ 5 5500U

PROCESSOR FAMILY

AMD

PROCESSOR FREQUENCY

Up to 4.0 GHz

PROCESSOR CACHE

8 MB L3 cache

PROCESSOR CORES

6

MEMORY & STORAGE
Ram

8GB

RAM TYPE

DDR4-3200 MHz

Memory

256GB SSD

MEMORY SLOTS

1 SODIMM

SSD DETAILS

PCIe® NVMe™

CARD READER INTEGRATED

Yes

DISPLAY
Screen size

15.6"

PANEL TYPE

IPS

ASPECT RATIO

16:9

HD TYPE

Full HD

Touchscreen

No

Display Resolution

1920 x 1080 pixels

Refresh Rate

60Hz

GRAPHICS
Graphic Card

AMD Radeon™ Graphics

GRAPHICS MEMORY

Shared

ON-BOARD GRAPHICS ADAPTER

Yes

GRAPHICS MEMORY TYPE

Integrated

DISCRETE GRAPHICS ADAPTER

No

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, WiFi

WI-FI MODEL

Wi-Fi 6 (802.11ax)

ETHERNET LAN

10,100,1000 Mbit/s

Bluetooth

5.2

PORTS & INTERFACES
DETAILS

2 x Super Speed USB Type-A 5Gbps signaling rate;

1 x SuperSpeed USB Type-C® 5Gbps signaling rate;

1 x RJ-45;

1 x Headphone/microphone combo;

1 x HDMI 1.4b;

1 x AC power

AUDIO
BUILT-IN MICROPHONE

Dual Array Microphones

BUILT-IN SPEAKERS

Stereo Speakers

CAMERA
FRONT CAMERA

720p HD camera

SOFTWARE
OPERATING SYSTEM INSTALLED

Windows 11 Pro

KEYBOARD
NUMERIC KEYPAD

Yes

Pointing Device

TouchPad

BATTERY
BATTERY TECHNOLOGY

Lithium-Ion

BATTERY CAPACITY

41 Wh

NUMBER OF BATTERY CELLS

3-Cell

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

1.74 kg

Dimensions

14.09 x 9.53 x 0.78 in

POWER
AC ADAPTER POWER

45 W

Security
Fingerprint

No

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x HP 255 G8 15.6″, 8GB, 256GB SSD, AMD

1 x Charger

1 x Manual

Garancia e produktit

36 Muaj