Të Përdorura

HP Z440 Workstation 32GB, 512GB SSD, Intel Xeon

59,990 L

 

Seria me e mirenjohur per perdorimin me kohe te gjate, Z440 mundesuar nga HP. Eshte i shpejte dhe ju lejonte kryeni lehtesisht shume veprime njeheresh, ne vetem pak kohe. Eshte i pershtatshem per te kryer detyra te perditshme duke filluar nga ato me te thjeshtat deri tek ato me komplekset. Punoni per ore te tera pa u shqetesuar per performancen e kompjuterit pasi eshte i pajisur me procesor Intel® Xeon® Processor E5-1650 v4 dhe karte grafike NVIDIA QUADRO M4000. I pershtatshem per te kryer pune te ndryshme ne arkitekture, inxhinieri, dizajn etj.

• Intel® Xeon® Processor E5-1650 v4
• 32GB RAM + 512GB SSD
• NVIDIA Quadro M4000 8GB

 

Ka stok

Informacion i detajuar

Peshë
10 g/kg
Brand
Color

Black

DESIGN
Best for

Create, Designer, Graphics, Media Creation

Type

Workstation

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Xeon® Processor E5-1650

Processor Frequency

3.60 GHz

Processor cores

6 cores

MEMORY & STORAGE
Ram

32GB

Ram Type

DDR5

Memory

512GB SSD

SSD details

SSD 2.5"

GRAPHICS
Graphic Card

NVIDIA® Quadro® M4000

GRAPHICS MEMORY

8GB

OPTICAL DRIVE
DVD

DVD+/-RW

NETWORKING
Ethernet Lan

LAN (Gigabit Ethernet)

PORTS AND CONNECTORS
Ports

Audio, LAN, PS/2, USB port

Details

8 x USB 3.0 (4 front, 4 rear)
1 x headphones/microphone (1 in front)
1 x microphone (1 in front)
1 x audio line-in
1 x audio line-out
2x DisplayPort
2 x USB 2.0
1 x PS/2 keyboard
1 x PS/2 mouse
1 x LAN (Gigabit Ethernet)

Slots

8 (total) / 6 (free) x DIMM 288-pin
1 (total) / 0 (free) x CPU
1 (total) / 1 (free) x PCIe 2.0 x1 – half-length, full-height
2 (total) / 2 (free) x PCIe 3.0 x16 – full-length, full-height
1 (total) / 1 (free) x PCIe 2.0 x4 – full-length, full-height
1 (total) / 1 (free) x PCIe 3.0 x8 – full-length, full-height
1 (total) / 1 (free) x PCI – full-length, full-height

AUDIO
Audio Details

High Definition Audio

SOFTWARE
Operating system
POWER
Power Details

700 Watt

DIMENSIONS & WEIGHT
Dimensions

16.7 x 44.4 x 43.1 cm

Weight

10kg

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Workstation

1 x Power Cable

Garancia e produktit

12 Muaj