Second Chance

HP Z640 Workstation 32GB, 512GB SSD, Intel Xeon

79,990 L

 

Stacioni i punës HP Z640 është projektuar për aplikacione me intensitet të lartë pune si: programet 3D/2D, CAD, programet e financës, kërkimeve dhe eksplorimeve gjeologjike etj. Duke pasur më shumë opsione personalizimi sesa modelet e mëparshme të Serisë Z, sistemi mund të përmirësohet lehtësisht për të përmbushur nevojat tuaja.

• Intel® Xeon® Processor E5-2650 v3
• 32GB RAM + 512GB SSD
• NVIDIA Quadro M4000 8GB

Ka stok

SKU: PC92 Kategori: , Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
14 kg
Brand
Design
Color

Black

Type

Workstation

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Xeon® Processor E5-2650 v3

Processor Family

Intel® Xeon® Processor E5 v3 Family

Processor Frequency

2.30 GHz
Up to 3.00 GHz

Processor Cache

25 MB Intel® Smart Cache

Processor cores

10 cores

MEMORY AND STORAGE
Ram

32GB

RAM Type

DDR4-2133 ECC Load Reduced (LR) RAM

Maximum RAM

32 GB

Memory

512GB SSD

GRAPHICS
Graphic Card

NVIDIA Quadro M4000M

GRAPHICS MEMORY

8GB

GRAPHICS MEMORY TYPE

GDDR6

OPTICAL DRIVE
DVD

DVD+/-RW

Networking
ETHERNET LAN

Integrated Intel I218LM PCIe GbE Controller
Intel Ethernet I210-T1 PCIe NIC

PORTS & INTERFACES
Details

USB 2.0 ports x 8
PS/2 ports x 2
Ethernet LAN (RJ-45) x 1
Microphone in x 1
Headphone outputs x 1

POWER
Power supply

925W 90% Efficient, Custom PSU

WEIGHT & DIMENSIONS
Dimensions

44.45 x 17.15 x 46.48 cm (17.5 x 6.75 x 18.3 in)

Weight

21.8 kg

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x HP Z640

1 x Power Cable

Garancia e produktit

12 Muaj