Second Chance

HP ZBook 17 G2 Mobile Workstation 17″, 250GB SSD, Core i7

49,990 L54,990 L

 

Flamurtari ynë ZBook është laptopi i dezenjuar enkas për ata që kanë nevojë të marrin performancën e një desktopi kudo që shkojnë. Redaktoni, manipuloni të dhëna komplekse dhe krijoni në realitete virtuale 3D/4D, të gjitha në një ekran mbresëlënës me madhësi 17 inç. Me deri në 50 milionë konfigurime të ndryshme, HP ZBook 17 mund të personalizohet për të përmbushur çdo kërkesë tuajën. Ky model vjen me procesor të gjeneratës së 4 dhe kartë grafike NVIDIA Quadro K3100M me memorje 4GB.

• Intel® Core™ i7-4810MQ
• 16GB/32GB RAM + 250GB SSD
• 17″ Full HD Display
• NVIDIA Quadro K3100M 4GB

Ram
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , Etiketë:

Informacion i detajuar

Peshë
4 kg
Brand
Announced

2018

DESIGN
Color

Black

TYPE

Workstation Laptop

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™ i7-4810MQ

PROCESSOR FAMILY

4th Generation Intel® Core™ i7 Processors

PROCESSOR FREQUENCY

2.8 GHz Up to 3.8GHz

PROCESSOR CACHE

6 MB L3 Cache

Processor cores

4 cores

MEMORY & STORAGE
Ram

16GB, 32GB

Ram type

SODIMMs

Memory

250GB SSD

Memory Slots

4

SSD DETAILS

PCle SSD

CARD READER INTEGRATED

Yes

DISPLAY
Display Size

17.3''

PANEL TYPE

IPS

ASPECT RATIO

16:9

HD TYPE

Full HD

Touchscreen

No

Display Resolution

1920 x 1080 pixels

Refresh Rate

60Hz

GRAPHICS
Graphic Card

NVIDIA Quadro K3100M

GRAPHICS MEMORY

4GB

ON-BOARD GRAPHICS ADAPTER

Yes

GRAPHICS MEMORY TYPE

GDDR5

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, WiFi

WI-FI model

Intel Dual Band Wireless-AC 8260 802.11 a/b/g/n/ac (2 x 2)

ETHERNET LAN

No

Bluetooth

4.0

PORTS & INTERFACES
Details

• Side:
3 USB3.0 (1charging);
1 USB2.0;
1Thunderbolt™2;
1DisplayPort1.2;
1stereo microphone-in/headphone-out combo;
1 VGA

• Rear:
1RJ-45;
1power connector

Audio
BUILT-IN MICROPHONE

Integrated microphone
(dual-microphone array when equipped with optional webcam)

BUILT-IN SPEAKERS

Integrated stereo speakers

Camera
FRONT CAMERA

HD Camera

SOFTWARE
Operating system
KEYBOARD
NUMERIC KEYPAD

Yes

POINTING DEVICE

Touchpad

BATTERY
BATTERY TECHNOLOGY

Li-ion Battery

BATTERY CAPACITY

83 Whr

NUMBER OF BATTERY CELLS

8-cell

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

3.3 kg

Dimensions

41.6 x 27.2 x 3.4 cm

Power
AC Power adapter

HP 200W Slim Smart AC adapter

SECURITY
Fingerprint reader

No

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Laptop
1 x Charger

Garancia e produktit

12 muaj