OFERTA VETËM ONLINE

HyperX Cloud Flight Wireless Gaming Headset

14,990 L

 

HyperX Cloud Flight është një kufje lojrash me wireless, e njohur për dizajnin e saj të rehatshëm dhe jetëgjatësinë e baterisë. Është prodhuar nga HyperX, një markë e njohur për aksesorët e  lojrave. Kufjet janë të përputhshme me konsolat e PC, PlayStation dhe Xbox, duke ofruar opsione të gjithanshme të lidhjes për lojtarët. HyperX Cloud Flight përmban kupa veshësh të mëdhenj e të butë me memorie foam, duke siguruar një përshtatje të rehatshme edhe gjatë seancave të gjata të lojërave. Ai përdor teknologjinë me valë 2,4 GHz për një lidhje të qëndrueshme dhe pa vonesa, duke i lejuar lojtarët të lëvizin pa u lidhur me pajisjen e tyre. Një nga veçoritë e spikatura të Cloud Flight është jetëgjatësia mbresëlënëse e baterisë. Ofron deri në 30 orë përdorim me një karikim të vetëm, duke e bërë atë ideal për seancat e lojërave maratonë. Kufjet gjithashtu përfshijnë një mikrofon të ndashëm për anulimin e zhurmës, i cili siguron komunikim të qartë me shokët e skuadrës dhe miqtë gjatë seancave të lojërave në internet. Për sa i përket cilësisë së audios, HyperX Cloud Flight jep tingull gjithëpërfshirës me drejtuesit e tij 50 mm. Ai ofron audio të pasur dhe të detajuar, duke i lejuar lojtarët të dëgjojnë çdo detaj të lojës, nga hapat delikate deri te efektet zanore shpërthyese.

Ka stok

SKU: DUN1710-B Modeli: Cloud Flight Kategori: , , Etiketa: , ,

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Model

Cloud Flight

Color

Black

Headphone Specifications
Driver

Dynamic, 50mm with Neodymium magnets

Form Factor

Over ear, circumaural, closed back

Frequency Response

10Hz–21kHz

T.H.D

< 2%

Ear Cushions

Memory foam and premium leatherette

Connections and Features
USB Specification

USB 2.0

Bit-Depth

16 bit

Audio Controls

Onboard audio controls

Microphone Specification
Element

Electret condenser microphone

Polar Pattern

Bi-directional, Noise-cancelling

Battery Specifications
Battery Life

30 hours LED off, 18 hours breathing LED, 13 hours solid LED

Charge Time

3 hours

Wireless Specifications
Wireless Range

Up to 20 meters

Physical Specifications
Weight

300 g

Cable Length (imperial) and type

3.28ft, USB charge cable

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1x Wireless gaming headset

1x USB Adapter

1x USB charge cable

1x Quick start guide