Insta360 GO 2

39,990 L

 

Kamera më e vogël e veprimit në botë.

Ka madhësinë e gishtit të madh të dorës dhe peshon rreth 6 herë më pak se sa kamera juaj e vjetër e aksionit. Duhet ta shihni për ta besuar. Stabilizimi FlowState e mban fotografinë tuaj dhe horizontin krejtësisht të qëndrueshëm. Shkundni, përplaseni dhe rrotullojeni… sërish do të keni pamje të qendrueshme dhe cilësore.

Ka stok

SKU: DUN1433 Kategori: , Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Video Resolution
FlowState Stabilization (Pro Video mode)

2560×1440@24fps, 25fps, 30fps (Default), 50fps
1920×1080@24fps, 25fps, 30fps (Default), 50fps

Timelapse

2560×1440@30fps

Basic Stabilization (Video mode)

2560×1440@24fps,25fps,30fps,50fps
1920×1080@24fps,25fps,30fps,50fps

TimeShift

2560×1440@30fps
Speed: Auto (up to 6×)

HDR

2560×1440@25fps, 24fps

Slow Motion

1920×1080@120fps

Photo Resolution
Details

16:9, 2560×1440
1:1, 2560×2560
9:16, 1440X2560
Film Panorama, 2938×1088

Video Format

MP4

Photo Format

INSP (can be exported via App or Studio)
DNG (can be exported via App or Studio)

Photo Modes

Standard, Interval, Night Shot, Starlapse, PureShot

Video Modes

Video (Basic stabilization), Pro Video (FlowState stabilization), HDR, Timelapse, TimeShift (Hyperlapse), Slow Motion

Video Exposure Modes

Auto
Manual (Shutter 1/8000 – 1/30, ISO 100-3200)
Shutter Priority (1/8000s-1s), ISO Priority (100-3200)

Photo Exposure Modes

Auto
Manual (Shutter 1/8000-120s, ISO 100-3200)

Video Coding

H.264

Max. Video Bitrate

80Mbps

Max. Clip Length

Pro Video mode: 10 mins
Video mode: 15 mins
FPV mode: 30 mins
Timelapse: Adjustable interval, record up to 110 minutes with the Charge Case for a 7-minute clip

Compatible Devices

iOS:
A11 or above chip
iPhone 12/12 Pro, iPhone 11/11 Pro/11 Pro Max, iPhone XS/XS Max, iPhone XR, iPhone X, iPhone 8/8 Plus, iPhone SE (2nd generation)
iPad Pro

Android
Kirin 980 or above (Huawei Mate 20, P30 and above)
Qualcomm Snapdragon 845 (Samsung Galaxy S9, Xiaomi Mi 8 and above)
Exynos 9810 or above (Samsung S9, S9+, Note9 and above)

*Devices that do not meet the above requirements can still use the app to control GO 2, however, performance of some operations with high processing requirements such as AI-powered functions and video playback may be sub-optimal.

WB

Auto, 2700K, 4000K, 5000K, 6500K, 7500K

Bluetooth

BLE 5.0

Aperture

F/2.2

ISO

Auto, 100-3200

USB

Type-C

Storage

32GB (~28GB usable)

Charging Method

GO 2: Charge Case
Charge Case: Type-C

Charging Time

GO 2: 23 mins – 80% / 35 mins – 100%
Charge Case: 47 mins – 80% / 65 mins – 100%

Run Time

Standalone:
30 mins (Video mode)
20 mins (Pro Video mode)

In Case:
150 mins (Video mode)
110 mins (Pro Video mode)

Use Environment

GO 2: 14° F to 104° F (-10℃ to 40℃)
Charge Case: 32° F to 131° F (0℃ to 55℃)

Exposure Value (EV)

±4 EV

35mm Equivalent Focal Length

11.24mm

Weight

GO 2: 26.5g (0.93oz)
Charge Case: 63.5g (2.24oz)

Dimensions (W x H x D)

GO 2
52.9 x 23.6 x 20.7mm (2.08 x 0.93 x 0.81in)

Charge Case
Closed: 68.1 x 48.5 x 26.5mm (2.68 x 1.91 x 1.04in)
Open:132.5 x 26.0 x 26.6mm (5.22 x 1.0 x 1.05in)

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Insta360 GO 2

1 x Charge Case

1 x Lens Guard

1 x Magnet Pendant

1 x Pivot Stand

1 x Easy Clip

1 x Charging Cable

 

 

Garancia e produktit

6 Muaj