OFERTA VETËM ONLINE

Insta360 ONE RS 1-inch 360 Leica Edition

59,990 L

 

Të apasionuarit e 360 ​​dhe videografët e aksionit do të jenë të kënaqur me këtë përditësim të shumëpritur të kamerës ONE RS 1-inç, një përditësim modular 360 për sistemin popullor të kamerave të veprimit ONE RS me lente të ndërrueshme. Ky model i ridizajnuar përmban një faktor të formës vertikale dhe një modalitet me sensor të dyfishtë 1-inç 360 me lente në të dyja anët për të kapur video deri në 6K30 dhe foto 21 MP HDR. Dhe gjëja e mrekullueshme në lidhje me modalitetin 1-inç 360 është se ai është i këmbyeshëm me bazën tuaj origjinale ONE R ose RS duke përdorur një komplet opsional përmirësimi.

Ka stok

SKU: DUN1524 Kategori: , Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Aperture

F2.2

35mm Equivalent Focal Length

6.52mm

Photo Resolution

5888×2944@30fps
6144×3072@25/24fps
3840×1920@30/25/24fps
3040×1520@50fps

Photo Format

· insp
· RAW (dng) (RAW files require software on PC/Mac to export.)

Video Format

· insv (can be exported via App or Studio)

Photo Modes

Standard, HDR, Interval, Starlapse, Burst, PureShot

Video Modes

Standard Video, Timelapse, TimeShift, Loop Recording
• Wide Angle (Steady Cam Mode):
-2560×1440@50fps, 30fps
-1920×1080@50fps, 30fps

Color Profiles

Standard, Vivid, LOG

Weight

239g

Dimensions (W x H x D)

53.2×49.5×129.3mm

Run Time

62 minutes
*Tested in lab environment under 6K@30fps mode

Max Video Bitrate

120Mbps

Gyroscope

6-axis Gyroscope

Compatible Devices

iOS Devices:
Compatible with iOS mobile devices with chips A11 or above and iOS version 11.0 or above, including iPhone SE 2, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone XR, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone X, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max, iPhone 12 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone 13 mini, iPad Air (2020), iPad Pro and newer iPad models.

Android Devices:
Compatible with Android mobile devices that meet the following capabilities, including:
• Android devices with Kirin 980 and above chips, including Huawei Mate 20, P30 or newer models.
• Android devices with Snapdragon 845 and above chips, including Samsung Galaxy S9, Xiaomi Mi 8 or newer models.
• Android devices with Exynos 9810 and above chips, including Samsung Galaxy S9, S9+, Note9 and newer models.
• Android devices with Tensor chips, including Google Pixel 6.

Note:
1. Devices that do not meet the above requirements may still be able to use the app to control the camera, however, performance of some processor-intensive and AI-powered features may be sub-optimal.
2. After testing, phones equipped with Qualcomm SDM765 5G chips have poor hardware decoding capabilities and are not supported for use, such as OPPO Reno 3 5G.
3. App installation requires a mobile phone with a 64-bit system. A 32-bit system does not support app installation.
4. The Snap Wizard feature is only compatible with iPhone 8 or above models (A11 or above chips); iPads with M1 chips; and Android devices with Kirin 990 and above chips (e.g. Huawei Mate 30 and above), Snapdragon 855 and above chips (e.g. Google Pixel 4/Xiaomi Mi 9 and above), or Exynos 990 and above chips (e.g. Samsung Galaxy S20 and above)

Live Streaming

360 Live, Reframe Live (streamer sets a fixed perspective)

Exposure Value

±4EV

ISO Range

Photo: 100-3200
Video: 100-3200

Shutter Speed

Photo: 1/8000 – 120s
Video: 1/8000 – to the limit of frames per second

White Balance

2000K-10000K

Audio Modes

· Wind Reduction
· Stereo

Audio Format

48 kHz, AAC

Bluetooth

BLE5.0

Wi-Fi

5 GHz, 802.11ac (Standard range of approximately 20 meters, max transmission speed of 20MB/s)

USB

Type-C

*Note: This camera only supports wired connection to Android devices (via Micro-USB or Type-C). It does not support wired connection to iOS devices. Full wireless support is available for both iOS and Android.

MicroSD Card

exFAT formatted microSD cards with the UHS-I bus interface and Video Speed Class V30 rating (exactly this class, neither higher or lower) with a max storage of 1TB are recommended.

Battery Capacity

1350mAh

Charging Method

Type-C USB

Charging Time

90 minutes (powered off)

Operating Temperature

-4°F to 104°F (-20℃ to 40℃)

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Insta360 ONE RS 1-inch 360 Edition

1 x Manual