Insta360 ONE X2

59,990 L

 

Insta360 ONE X2 eshte dizenjuar per te kapur pamje pa lekundje te aventurave tuaja. Stabilizuesi me te cilin eshte pajisur Insta360 ONE X2 ka te njejtin efekt si te ishte gimbal. Ka permasa aq te vogla sa mund te mbahet lehtesisht edhe ne xhep. Regjistron video me rezolucion 5.7K, eshte rezistente ndaj ujit dhe goditjeve dhe eshte e pajisur me teknologji te larte per qendrueshmeri dhe stabilitet si Steady Cam dhe FlowState Stabilization. Vecantite e kameres janë: heqja e shkopit selfie gjate regjistrimit i cili nuk shfaqet ne regjistrim, 4 mikrofonat per regjistrimin e zerit  360 grade, komanda zanore, ekrani me prekje, time shift, etj. Te gjitha keto e bejne kete kamer me te preferuaren e aventuriereve.

Ka stok

SKU: DUN803 Kategori: , Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 kg
Brand
Aperture

F2.0

35mm Equivalent Focal Length

7.2mm

EV

±4EV

ISO

Auto, 100-3200

WB

Auto, 2700K, 4000K, 5000K, 6500K, 7500K

Photo Resolution

• 360: 6080×3040 (2:1)
• Pano: 4320×1440 (3:1)

Video Resolution

• 360:
-5.7K@30fps, 25fps, 24fps
-4K@50fps, 30fps
-3K@100fps

• Wide Angle (Steady Cam Mode):
-2560×1440@50fps, 30fps
-1920×1080@50fps, 30fps

Photo Format

• insp (can be exported via mobile app or desktop Studio),
• RAW (dng, must be edited on desktop)

Video Format

• Steady Cam: MP4
• 360: INSV

Photo Modes

• Standard
• HDR
• Burst
• Interval
• Night Shot
• PureShot
• InstaPano

Video Modes

• Standard
• HDR
• Timelapse
• TimeShift
• Bullet Time
• Steady Cam

Exposure Modes

• Photo Shoot
-Auto, Manual (Shutter 1/8000s-120s, ISO 100-3200), Shutter Priority (1/8000s-1s), ISO Priority (100-3200), Isolated Exposure

• Video Shoot
-Auto, Manual (Shutter 1/8000s-1/30s, ISO 100-3200), Shutter Priority (1/8000s-1/30s), ISO Priority (100-3200), Isolated Exposure

Video Coding

• H.264
• H.265

Video Bitrate

100Mbps

Gyroscope

6-axis gyroscope

Audio

• Wind Reduction,
• 360 Direction Focus

Compatible Devices

iOS devices:
Compatible with iOS mobile devices with chips A11 or above and iOS version 10.0 or above , including iPhone SE 2, iPhone 8, iPhone 8P, iPhone XR, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone X, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max, iPhone 12 mini, iPad Air(2020), iPad Pro and newer iPad models.

Android Devices:
Compatible with Android mobile devices that meet the following capabilities, including:
• Android devices with Kirin 980 and above chips, including Huawei Mate 20, P30 or newer models.
• Android devices with Snapdragon 845 and above chips, including Samsung Galaxy S9, Xiaomi Mi 8 or newer models.
• Android devices with Exynos 9810 and above chips, including Samsung Galaxy S9, S9+, Note9 and newer models.

Bluetooth

BLE 4.2

Wi-Fi

802.11a/b/g/n/ac

USB

Type-C

Micro SD Card

UHS-I V30 speed class, exFAT format SD cards with a max storage of 1TB are recommended.

Battery Capacity

1630mAh

Charging Method

Type-C

Charging Time

85 minutes

Use Environment

-4°F to 104°F (-20℃ to 40℃)

Weight

149g (5.25oz)

Dimensions (W x H x D)

4.62 x 11.30 x 2.98 cm (1.82 x 4.45 x 1.17in)

Run Time

5.7K@30fps – 80 minutes

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

Insta360 ONE X2

Battery

Charge Cable

Protective Pouch

QuickStart Guide

Garancia e produktit

6 Muaj