Intenso 2.5″ SATA III SSD

3,490 L9,990 L

 

SSD SATA III ofron shpejtësi dhe efikasitet gjatë përdorimit të përditshëm, si dhe gjatë luajtjes së lojrave. Me SATA III 6 Gbps, kompjuterët ose notebookët mund të ndizen në më pak
se 20 sekonda. SSD Top Performance nga Intenso arrin shpejtësi leximi deri në 520 MB/s dhe shpejtësi shkrimi deri në 500 MB/s. 

 

Memory
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
1 kg
Technical details
Memory

128GB, 256GB, 512GB, 1TB

Form factor

2,5“

Interface

SATA

Protocol

SATA III (6Gbps)

Sequential reading

Up to 520 MB/s (133.120 IOPS)*

Sequential writing

Up to 500 MB/s (128.000 IOPS)*

Properties

Advanced 3D-Nand technology
with SLC data boost-cache
Low power consumption
Schock-resistant (1500 G / 0.5 ms)
Silent operation (0 dB)

Features

SMART Command Support
TRIM Command Support

Dimensions

100 x 70 x 7 mm

Weight

33 g

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x SSD 128GB SATA III

1 x Quick Start Guide