Jabra Elite 4 Active

10,990 L

 

Gjatë aktivitetit fizik kemi nevojë për kufje që përshtaten me ritmin tonë. Rezistente ndaj lagështirës, ergonomike dhe rezistente, Jabra Elite 4 janë dizenenjuar për këtë qëllim. Audio e pastër falë Active Noise Cancellation (ANC), të modifikueshme, me akses në Spotify Tap, duke sjellë një energji të re gjatë ushtrimeve tuaja fizike. Kurdoherë që dëshironi të ndryshoni audion mjafton të shkarkoni aplikacionin Jabra Sound+ dhe mund të rrisni basin dhe të vazhdoni rutinen tuaj me audion tuaj të dëshiruar. Kufjet mund të jenë të vogla por kanë fuqi të madhe. Mundesojne deri ne 7 ore argetim te vazhdueshem dhe nese i mbani ne kasen e vet mund te perdoren deri ne 28 ore. Edhe nese ndodh te jeni jashte dhe pa bateri mjafton ti karikoni kufjet vetëm 10 minuta për t’i përdorur 1 orë. Mono mode ju lejon të përdorni vetëm një prej kufjeve ndërkohë që veshin tjetër mund ta mbanin të lirë ose të karikoni kufjen tjetër për përdorim më afatgjatë. Me Elite 4 Active zgjidhja është e juaja. Përtej muzikës kufjet mund të kontrollojnë shtëpinë tuaj smart, të marrin informacione, lajme, parashikimin e motit dhe shumë të tjera vetëm me një komandë tuajën me audio falë Alexa Built-in. Dizajni ergonomik i bën kufjet jo vetëm komforte por dhe të qëndrueshme pa nevojën për t’i përshtatur herë pas here me veshin tuaj.

Color
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , , ,

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Color

Mint, Navy Blue, Black

Audio
Active Noise Cancellation (ANC)

Yes

In-ear pressure relief

Yes

Speaker bandwidth (speak mode)

100Hz – 8000Hz

Adjustable HearThrough

Yes

Speaker size

6mm / 0.236in

Audio codecs supported

Qualcomm® aptX™, SBC

Noise isolating fit

Yes

Speaker bandwidth (music mode)

20Hz – 20000Hz

Calls
Microphone type

MEMS

Noise reduction on calls

Yes

Number of microphones

4

Microphone bandwidth

100Hz – 8000Hz

Software & Apps
Compatible software and/or apps

Jabra Sound+

Alexa Built-in

Yes

Google Fast Pair (Android only)

Yes

Voice assistant enabled

Alexa Built-in (Android 6.0 or higher), Siri®, Google Assistant™

Spotify Tap playback (Android only)

Yes

Fit & Comfort
Form factor

In-ear true wireless earbuds

Mono mode

Yes

EarGels™

Large, medium, small

EarGels material

Silicone

Battery
Music time (earbuds)

Up to 7 hours

Corded charging

USB-C

Standby time

Up to 275 Days

Music time total (earbuds and charging case)

Up to 28 hours

Charging time

Up to 180 minutes

Battery type

Rechargeable lithium-ion battery

Sleep mode

Yes

Fast charge

Up to 1 hour use, when charging earbuds for 10 minutes in charging case

Connectivity
Bluetooth

5.2

Paired devices

Up to 6 devices

Bluetooth profiles

A2DP v1.3, AVRCP v1.6, HFP v1.7, HSP v1.2

Auto on/off

Yes

Operating range

Up to 10m / 33ft

Weight and dimensions
Earbud weight (each earbud)

5g / 0.176oz

Main unit dimensions (WxHxD)

20.85mm x 20.49mm x 27.3mm / 0.82in x 0.81in x 1.07in

Weight (charging case)

37.5g / 1.322oz

Charging case dimensions (WxHxD)

28.4mm x 38.9mm x 64mm / 1.12in x 1.53in x 2.52in

USB cable length

0.2m / 0.65ft

Other features
IP rating

IP57

Certifications and compliance

FCC, ISED, CE, RoHS, REACH, Proposition 65, Google Fast Pair

Operating temperature

-10°C to 55°C / 14°F to 131°F

Storage temperature

-20°C to 60°C, -4°F to 140°F

LED features and functions

Battery status, Bluetooth pairing

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Earbuds,

3 x Set of EarGels™,

1 x Charging case,

1 x USB-C to USB-A cable