BEST DEALS

Kingston KC3000 PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD

10,990 L15,990 L

 

Përmirësoni hapësirën ruajtëse dhe besueshmërinë e sistemit tuaj për të përballuar ngarkesat e punës dhe për të përjetuar performancë më të mirë me aplikacionet softuerike të tilla si interpretimi 3D dhe krijimi i përmbajtjes 4K+. Kjo SSD me shpejtësi të jashtëzakonshme deri në 7000 MB/s1 leximi/shkrimi, siguron rrjedhë të përmirësuar të punës në kompjuterët desktop dhe laptopë me performancë të lartë duke i bërë ata ideal për përdoruesit që kërkojnë shpejtësi dhe performancë.

Memory
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , , Etiketa: ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Memory

2TB, 512GB, 1TB

FORM FACTOR

M.2 2280

Interface

PCIe 4.0 x4 NVMe

Sequential Read/Write

512GB – 7,000/3,900MB/s
1024GB – 7,000/6,000MB/s
2048GB – 7,000/7,000MB/s
4096GB – 7,000/7,000MB/s

Random 4K read/write

512GB – up to 450,000/900,000 IOPS
1024GB – up to 900,000/1,000,000 IOPS
2048GB – up to 1,000,000/1,000,000 IOPS
4096GB – up to 1,000,000/1,000,000 IOPS

Total Bytes Written (TBW)

512GB – 400TBW
1024GB – 800TBW
2048GB – 1.6PBW
4096GB – 3.2PBW

Power consumption

512GB – 5mW idle / 0.34W avg / 2.7W (MAX) read / 4.1W (MAX) write
1024GB – 5mW idle / 0.33W avg / 2.8W (MAX) read / 6.3W (MAX) write
2048GB – 5mW idle / 0.36W avg / 2.8W (MAX) read / 9.9W (MAX) write
4096GB – 5mW idle / 0.36W avg / 2.7W (MAX) read / 10.2W (MAX) write

Storage Temperature

-40°C~85°C

Operating Temperature

0°C~70°C

Dimensions

80mm x 22mm x 2.21mm (512GB-1024GB)
80mm x 22mm x 3.5mm (2048GB-4096GB)

Weight

512GB-1024GB – 7g
2048GB-4096GB – 9.7g

Vibration Operating

2.17G peak (7-800Hz)

Vibration Non-operating

20G Peak (20-1000Hz)

MTBF

1,800,000 hours

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Kingston KC3000 PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD