Kondicioner Midea Xtreme Eco 24BTU Inverter

139,990 L

 

Sistemi i ftohjes dhe ngrohjes përdor teknologjinë e avancuar të sterilizimit UVC, duke shfrytëzuar dritën e thellë ultravjollcë për të eliminuar në mënyrë efektive mikroorganizmat njëqelizore duke dëmtuar ADN-në dhe ARN-në e tyre, duke siguruar sterilizim të plotë. Për më tepër, sistemi përmban një mënyrë sterilizimi 56 °C, duke zhdukur me shpejtësi deri në 99,9% të baktereve pas dy cikleve të përdorimit. Mbrojtja e tehut Golden Fin me veshje hidrofile parandalon rritjen e baktereve në sipërfaqet e jashtme, rrit shpërndarjen e nxehtësisë dhe redukton kohën e shkrirjes, ndërsa mbrojtja rezistente ndaj korrozionit mbron fletët e aluminit nga faktorët mjedisorë. Për më tepër, modaliteti Breeze Away minimizon shqetësimet e ajrit të ftohtë, duke garantuar rehati optimale. Me vlerësime mbresëlënëse të efikasitetit të energjisë, zona të shumta ngrohjeje dhe ftohjeje dhe funksionalitet të përshtatshëm Wi-Fi, ky sistem ofron një zgjidhje gjithëpërfshirëse për ruajtjen e një mjedisi të brendshëm të pastër, të rehatshëm dhe të kontrolluar.

Ka stok

SKU: JBD041 Modeli: AG2Eco-24NXD0-I Kategori: Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
58 g/kg
Brand
Color

White

Model

AG2Eco-24NXD0-I

Cooling and Heating Performance
NOMINAL COOLING CAPACITY

24000 Btu/h

NOMINAL HEATING CAPACITY

25000 Btu/h

COOLING ENERGY CLASS

A++

HEATING ENERGY CLASS

A+

SEASONAL DEGREE OF ENERGY EFFICIENCY (SEER) FOR COOLING

6.4

SEASONAL RATE OF PERFORMANCE (SCOP) FOR HEATING (AVERAGE)

4.0

SEASONAL RATE OF PERFORMANCE (SCOP) FOR HEATING (WARM)

5.1

Sterilization Technology
UVC STERILIZATION TECHNOLOGY

Utilizes deep ultraviolet light (UVC) to directly destroy the DNA and RNA of microorganisms, achieving complete sterilization.

Sterilization Mode
STERILIZE 56 °C MODE

Heats the heat exchanger to 56 °C for 30 minutes, killing up to 99.9% of bacteria after two cycles of use.

Golden Fins Protection
HYDROPHILIC COATING

Prevents bacterial growth on outer surfaces and enhances heat dissipation.

CORROSION-RESISTANT PROTECTION

Provides resistance against corrosive factors like rain, sea breeze, etc.

Comfort Features
WI-FI READY

Yes

BREEZE AWAY MODE

Reduces cold air currents for a more pleasant environment.

INDOOR TEMPERATURE OPERATING RANGE (COOLING / HEATING)

17°C to 32°C / 0°C to 30°C

OUTDOOR TEMPERATURE OPERATING RANGE (COOLING / HEATING)

-15°C to 50°C / -15°C to 24°C

INDOOR UNIT NOISE LEVEL DB (A) (H / M / L / S)

46/37/ 34.5/21

Piping Diameter
LIQUID PIPING DIAMETER

Φ9.52 (3/8")

GAS PIPING DIAMETER

Φ15.9 (5/8")

Power and Current
OPERATING VOLTAGE

220-240V, 50Hz, 1Ph

COOLING POWER CONSUMPTION

2402W

HEATING POWER CONSUMPTION

2130W

COOLING OPERATING CURRENT

10.5A

HEATING OPERATING CURRENT

9.3A

Dimensions & Weight
INDOOR UNIT DIMENSIONS (W X D X H)

1083 x 244 x 336 mm

INDOOR UNIT WEIGHT

13.6 Kg

OUTDOOR UNIT DIMENSIONS (W X H X H)

955 x 342 x 673 mm

OUTDOOR UNIT WEIGHT

43.9 Kg

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Indoor Unit

1 x Outdoor Unit

1 x Remote

1 x User Manual

Garancia e produktit

24 Muaj