Second Chance

Laptop Apple Macbook Air 13.3″, 16GB, 1TB SSD, i5 (2019)

79,990 L

 

Ky model i veçantë përmban një ekran Retina 13 inç me një rezolucion prej 2560 x 1600 piksele. Mundësohet nga procesorë Intel Core i5 me dy bërthama, dhe vjen me 16GB RAM. Një veçori e dukshme e këtij modeli MacBook Air është përfshirja e dy porteve Thunderbolt 3 (USB-C), të cilat ofrojnë shpejtësi të shpejtë të transferimit të të dhënave dhe mbështetje për lidhjen e pajisjeve të ndryshme periferike. Këto porte janë të gjithanshme dhe mund të përdoren për karikimin, lidhjen e ekraneve të jashtëm dhe lidhjen e pajisjeve të tjera. Në përgjithësi, ky është një laptop kompakt dhe i fuqishëm i përshtatshëm për detyra të ndryshme, duke filluar nga puna e produktivitetit deri tek redaktimi multimedial.

• Intel® Core™ i5
• 16GB RAM + 1TB SSD
• 13.3″ Retina Display
• Intel® UHD Graphics 617

Ka stok

SKU: LAP368 Kategori: , Etiketa: ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
3 g/kg
Brand
Announced

2019

DESIGN
Color

Space Gray

Type

Macbook Air

PROCESSOR
Processor

Intel® Core™  i5

Processor Frequency

3,60 GHz

Processor cores

2 cores

MEMORY & STORAGE
Ram

16GB

Memory

1TB SSD

DISPLAY
Screen size

13.3"

Display Details

•Retina display
•13.3-inch (diagonal) LED-backlit display with IPS technology; 2560-by-1600 native resolution at 227 pixels per inch with support for millions of colors
•Supported scaled resolutions:
•1680 by 1050
•1440 by 900
•1024 by 640
•16:10 aspect ratio
•True Tone technology

GRAPHICS
Graphic Card

Intel® UHD Graphics 617

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Wi-Fi

802.11ac

Bluetooth

4.2

CHARGING & EXPANSION
Ports Details

Two Thunderbolt 3 (USB-C) ports with support for:
Charging
DisplayPort
Thunderbolt (up to 40Gb/s)
USB 3.1 Gen 2 (up to 10Gb/s)

AUDIO
Built-in Microphones

Three Microphones

Speakers

Stereo speakers with high dynamic range
3.5 mm headphone jack

CAMERA
Front Camera

720p FaceTime HD camera

KEYBOARD & TRACKPAD
Keyboard & Trackpad Details

Full-size keyboard with:
78 (U.S.) or 79 (ISO) individual LED-backlit keys, including 12 function keys and 4 arrow keys
Ambient light sensor
Force Touch trackpad for precise cursor control and pressure-sensing capabilities; enables Force clicks, accelerators, pressure-sensitive drawing, and Multi-Touch gestures

BATTERY & POWER
Battery Life

Up to 12 hours wireless web
Up to 13 hours Apple TV app video playback
Up to 30 days of standby time

Battery Capacity

Built-in 49.9‑watt‑hour lithium‑polymer battery

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

1.25 Kg

Dimensions

1.56 x 30.41 x 21.24 cm

Power
AC Adapter Power

30W USB-C Power Adapter

ACCESSIBILITY & SECURITY
Features

Voice Control
VoiceOver
Zoom
Increase Contrast
Reduce Motion
Siri and Dictation
Switch Control
Closed Captions
Text to Speech

Fingerprint Reader

Yes

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1x Laptop

1x Charger