SAPO ERDHI

Laptop HP Omen 16.1″, 32GB, 512GB SSD, AMD Ryzen 7

159,990 L

 

Laptopi HP Omen  16.1″ është projektuar për lojtarë që favorizojnë transportueshmërinë dhe performancën. Për sa i përket specifikave, ai është i pajisur me një procesor AMD Ryzen™ 7 6800H  4.70 GHz me 8 bërthama, 32 GB memorie DDR5, një NVMe PCIe 512 GB M.2 SSD dhe një kartë grafike NVIDIA® GeForce RTX™ 3060 Laptop GPU. Falë kartës së saj grafike të dedikuar, do të jeni në gjendje të aktivizoni opsione shtesë grafike dhe të aktivizoni cilësimet vizuale në lojë për të shijuar lojërat në mënyrën më të mirë të tyre. Ekrani i tij IPS Full HD përmban një shpejtësi rifreskimi 144 Hz dhe një kohë përgjigjeje prej 7 ms për lojërat.

 

• AMD Ryzen™ 7 6800H

• 32GB RAM + 512GB SSD

• 16.1″ 144Hz FHD Display

• NVIDIA® GeForce RTX™ 3060 Laptop GPU

Ka stok

SKU: SAS1019-1 Kategori: , Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
3 g/kg
Brand
Model

6A8H3UA#ABA

DESIGN
Color

Dark Grey

Type

Gaming Laptop

PROCESSOR DETAILS
Processor

AMD Ryzen™ 7 6800H

Processor Family

AMD Ryzen™ Processors

Processor Frequency

Up to 4.70 GHz

Processor cores

8 cores

Processor Cache

16MB

MEMORY & STORAGE
Ram

32GB

Ram Type

DDR5-4800 MHz

Memory

512GB SSD

Memory slots

2

SSD Details

PCIe® NVMe™ M.2 SSD

DISPLAY
Screen size

16.1"

Panel Type

IPS

Display Resolution

1920 x 1080 pixels

Aspect Ratio

16:9

HD Type

Full HD

Touchscreen

No

Refresh Rate

144Hz

GRAPHICS
Graphic Card

NVIDIA® GeForce® RTX 3060

Graphics Memory

6GB

Graphics Memory Type

GDDR6

On-board Graphics Adapter

Yes

Discrete Graphics Adapter

Yes

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Wi-Fi Model

Wi-Fi 6E (2×2)

Ethernet LAN

Integrated 10/100/1000 GbE

Bluetooth

v5.2

PORTS & INTERFACES
Details

• 2x SuperSpeed USB Type-C® 10Gbps Signaling Rate (USB Power Delivery, DisplayPort™ 1.4, HP Sleep and Charge)
• 1x SuperSpeed USB Type-A 5Gbps Signaling Rate (HP Sleep and Charge)
• 2x SuperSpeed USB Type-A 5Gbps Signaling Rate
• 1x RJ-45
• 1x Headphone/Microphone combo (DTS: X® Ultra)
• 1x HDMI 2.1

AUDIO
Built-in Microphone

Integrated Dual Array Digital Microphones

Built-in Speakers

Audio by Bang & Olufsen Dual Speakers

SOFTWARE
Operating System

Windows 11 Home

CAMERA
Front Camera

HP Wide Vision 720p HD Camera with Temporal Noise Reduction

KEYBOARD
Keyboard Details

Full-size, 4-zone RGB Backlit, Mica Silver Keyboard and 26-Key Rollover Anti-Ghosting Key Technology

Pointing Device

HP Imagepad with Multi-Touch Gesture Support

BATTERY
Battery Technology

Lithium-Ion

Battery Capacity

70 Wh

Number of battery cells

4 Cells

POWER
AC Adapter Power

280W Smart AC Power Adapter

DIMENSIONS & WEIGHT
Dimensions

36.9 x 24.8 x 2.31 cm

Weight

2.4 kg

SECURITY
Fingerprint Reader

No

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1x Laptop

1x Charger

1x Manual

 

Garancia e produktit

36 Muaj