Ofertë!
BEST DEALS

Lenovo IdeaPad 5 Pro 16″, 16GB, 512GB SSD, AMD

109,990 L

Kurseni: 15,000 L

:
:
:

Lenovo IdeaPad 5 Pro 16” vjen me një dizajn të ri, i krijuar për transportim dhe përdorim sa më të lehtë. Me plot 512GB SSD memorie ofron hapsirë ruajtjeje dhe hyrje të shpejtë të të dhënave. Pesha e lehtë dhe përmasat e vogla e bëjnë këtë laptop perfekt për të punuar gjatë kohës që udhëtoni ose jeni në lëvizje.

• AMD Ryzen 7 6800HS
• 16GB + 512GB SSD
• 16” 2.5K Display
• AMD Radeon 680M

Ka stok

SKU: ITD1695 Modeli: 82SN005HRM Kategori: , Etiketa: ,

Informacion i detajuar

Peshë
3 g/kg
Brand
Announced

2021

DESIGN
Color

CLOUD GREY

Type

Notebook

PROCESSOR DETAILS
Processor

AMD Ryzen 7 6800HS

Processor family

AMD Ryzen™ Processor

Processor Frequency

Base frequency 3.2GHz, Max frequency up to 4.7GHz

Processor Cache

4MB L2 / 16MB L3

Processor cores

8 cores

MEMORY & STORAGE
Ram

16GB

Ram Type

LPDDR5-6400

Memory slots

Memory soldered to systemboard, no slots, dual-channel

Memory

512GB

SSD Details

M.2 NVMe

Card Reader Integrated

Yes

DISPLAY
Screen size

16"

Aspect Ratio

16:10

HD Type

2.5K

Touchscreen

No

Display Resolution

2560 x 1600 pixels

GRAPHICS
Graphic Card

AMD Radeon 680M

Graphics Type

Integrated

Graphics Memory

Shared

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, WiFi

Wi-Fi Model

Wi-Fi 6, 802.11ax 2×2

Ethernet LAN

No

Bluetooth

5.1

PORTS & INTERFACES
Details

Standard Ports
• 1x USB 3.2 Gen 1
• 1x USB 3.2 Gen 1 (Always On)
• 1x USB-C 3.2 Gen 2 (support data transfer, Power Delivery 3.0 and DisplayPort™ 1.4)
• 1x HDMI 1.4b
• 1x Card reader
• 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm)
Optional Ports**
• 1x USB-C 2.0 (support data transfer and Power Delivery 3.0, models with integrated graphics)

AUDIO
Built-in Microphone

Dual-Microphone Array With Noise-Cancelling

Built-in Speakers

Stereo speakers, 2W x2, optimized with Dolby® Atmos

CAMERA
Front Camera

FHD 1080p + IR, fixed focus, with ToF sensor

SOFTWARE
Operating system
KEYBOARD
Numeric Keypad

No

Pointing Device

Touchpad

BATTERY
Battery Technology

Integrated Li-Polymer

Battery Capacity

Integrated 75Wh

Max Battery Life

10 HOURS

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

Around 1.9 kg (4.19 lbs)

Dimensions

356 x 251 x 16.9 mm (14.02 x 9.88 x 0.67 inches)

POWER
Adapter Power

100W

SECURITY
Fingerprint Reader

No

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Laptop

1 x Charger

1 x Manual

Garancia e produktit

36 Muaj