Lenovo Ideapad Gaming 3 15.6″, 16GB, 256GB SSD, AMD

99,990 L

 

Rrit produktivitetin me laptopin Lenovo Ideapad Gaming 3. Ekran 15.6″ me rezolucion Full HD. Me plot 256GB SSD memorie ofron hapësirë ruajtjeje dhe hyrje të shpejtë të të dhënave. Pesha e lehtë dhe përmasat e vogla e bëjnë këtë laptop perfekt për të punuar gjatë kohës që udhëtoni ose jeni në lëvizje.

• AMD Ryzen™ 5 6600H
• 16GB RAM + 256GB SSD
• 15.6″ IPS FHD Display
• NVIDIA GeForce RTX 3050, 4GB

Ka stok

SKU: ITD1707-1 Modeli: 82SB0001US Kategori: ,

Informacion i detajuar

Peshë
3 g/kg
Brand
Model

82SB0001US

Announced

2021

DESIGN
Color

Onyx Gray

Type

Gaming Laptop

PROCESSOR DETAILS
Processor

AMD Ryzen™ 5 6600H

Processor family

AMD Ryzen™ Processors

Processor Frequency

4.5GHz

Processor Cache

16MB L3

Processor cores

6 cores

MEMORY & STORAGE
Ram

16GB

Ram Type

SO-DIMM DDR5-4800

Memory

256GB

Memory slots

Up to two drives, 2x M.2 SSD

SSD Details

M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe®

Card Reader Integrated

No

DISPLAY
Screen size

15.6"

Panel Type

IPS

Aspect Ratio

16:9

Touchscreen

No

Display Resolution

1920 x 1080 pixels

Refresh Rate

120Hz

GRAPHICS
Graphic Card

NVIDIA GeForce RTX 3050

Graphics Memory

4GB

On-board Graphics Adapter

Yes

Discrete Graphics Adapter

Yes

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, Wired, WiFi

Wi-Fi Model

Wi-Fi® 6, 11ax 2×2

Ethernet LAN

100/1000M (RJ-45)

Bluetooth

5.1

PORTS & INTERFACES
Details

2x USB 3.2 Gen 1
1x USB-C® 3.2 Gen 2 (support data transfer, Power Delivery 3.0 and DisplayPort™ 1.4)
1x HDMI® 2.0
1x Ethernet (RJ-45)
1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm)
1x Power connector

AUDIO
Built-in Microphone

2x, Array

Built-in Speakers

Stereo speakers, 2W x2, Nahimic Audio

CAMERA
Front Camera

HD 720p with Privacy Shutter

SOFTWARE
Operating system
KEYBOARD
Numeric Keypad

Yes

Pointing Device

Touchpad

BATTERY
Battery Technology

Integrated Li-Polymer

Battery Capacity

Integrated 45Wh

Number of battery cells

3

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

2.32 kg

Dimension

359.6 x 266.4 x 21.8 mm

POWER
AC Adapter Power

170W Slim Tip (3-pin)

SECURITY
Fingerprint Reader

No

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Laptop

1 x Charger

1 x Manual

Garancia e produktit

36 Muaj