SAPO ERDHI

Lenovo Ideapad Gaming 3 15.6″, 8GB, 512 SSD, Core i5

99,990 L

 

Ekran 15.6 inch me rezolucion Full HD. Procesori Intel® Core™ i5-12450H dhe kartë grafike NVIDIA GeForce RTX™ 3050 me memorie të dedikuar 4GB. Kontrolloni dhe plotësoni çdo detyrë të mundshme. Ekran me pamje shumë të mirë dhe plotë ngjyra. I lehtë në peshë dhe mund ta merrni kudo me vete. I përshtatshëm për të luajtur lojrat më të fundit gjithashtu dhe për përdorimin e programeve inxhinierike dhe të dizajnit.

• Intel® Core™ i5-12450H
• 8GB RAM + 512GB SSD
• 15.6″ Full HD Display
• NVIDIA GeForce RTX™ 3050 4GB

Ka stok

SKU: ITD1745 Modeli: 82S9011HUS Kategori: , Etiketë:

Informacion i detajuar

Peshë
3 g/kg
Brand
Model

82S9011HUS

Announced

2022

DESIGN
Color

Onyx Gray

TYPE

Gaming

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™ i5-12450H

PROCESSOR FAMILY

12th Generation Intel® Core™ i5 Processors

PROCESSOR FREQUENCY

Up to 4.40 GHz

PROCESSOR CACHE

12 MB Intel® Smart Cache

Processor cores

8 cores

MEMORY & STORAGE
Ram

8GB

RAM TYPE

SO-DIMM DDR4-3200

Memory

512GB SSD

SSD DETAILS

M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe®

CARD READER INTEGRATED

No

Display
Display Size

15,6"

PANEL TYPE

IPS

ASPECT RATIO

16:9

HD TYPE

Full HD

Touchscreen

No

Display Resolution

1920 x 1080 pixels

Refresh Rate

120Hz

GRAPHICS
Graphic Card

NVIDIA® GeForce RTX™ 3050

GRAPHICS MEMORY

4GB

ON-BOARD GRAPHICS ADAPTER

Yes

GRAPHICS MEMORY TYPE

GDDR6

DISCRETE GRAPHICS ADAPTER

Yes

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, Wired, WiFi

WI-FI MODEL

Wi-Fi® 6, 11ax 2×2

ETHERNET LAN

100, 1000 Mbit/s

Bluetooth

5.1

PORTS & INTERFACES
DETAILS

2x USB 3.2 Gen 1
1x HDMI® 2.0
1x Ethernet (RJ-45)
1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm)
1x Power connector
1x Thunderbolt™ 4 / USB4® 40Gbps

AUDIO
BUILT-IN MICROPHONE

2x, Array

BUILT-IN SPEAKERS

Stereo speakers, 2W x2, Nahimic Audio

CAMERA
FRONT CAMERA

HD 720p with Privacy Shutter

SOFTWARE
Operating system
KEYBOARD
NUMERIC KEYPAD

Yes

POINTING DEVICE

Touchpad

BATTERY
BATTERY TECHNOLOGY

Integrated Li-Polymer

BATTERY CAPACITY

Integrated 45Wh

NUMBER OF BATTERY CELLS

3-Cell

WEIGHT & DIMENSIONS
WEIGHT

2.31 kg

Dimension

359.6 x 266.4 x 21.8 mm

POWER
AC ADAPTER POWER

170 W

SECURITY
FINGERPRINT READER

No

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Laptop

1 x Charger

1 x Manual

Garancia e produktit

36 muaj