OFERTA VETËM ONLINE

Lenovo NB Legion 5i 15.6″, 16GB, 2 x 1TB SSD, Core i7

319,990 L

 

Minimalist dhe super i fuqishëm. Qëndroni gjithmonë në krye të listës me Legion 5, laptopin e lojrave më të përparuar nga Lenovo. Procesori i gjeneratës së 12-të Core i7 dhe karta grafike NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti me memorie të dedikuar 8GB do t’ju mundësojnë eksperiencën më të rehatshme dhe pa probleme të lojrave që keni pasur ndonjëherë.

• Intel® Core™ i7-12700H
• 16GB RAM + 2TB SSD
• 15.6″ IPS FHD Display
• NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti 8GB

Ka stok

SKU: ITD1630 Kategori: , Etiketë:

Informacion i detajuar

Peshë
2 kg
Brand
Announced

2022

DESIGN
Color

Gray

Type

Notebook

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™ i7-12700H

Processor family

12th Generation Intel® Core™ i7 Processors

Processor Frequency

Max. 4.70 GHz

Processor cores

14 cores

MEMORY & STORAGE
Ram

16GB

Ram Type

DDR5-4800 MHz

Memory

2 x 1TB SSD

SSD Details

PCIe SSD Gen 4

Card Reader Integrated

No

DISPLAY
Screen size

15.6"

Panel Type

IPS

Aspect Ratio

16:9

HD Type

Full HD

Touchscreen

No

Display Resolution

1920 x 1080 pixels

Refresh Rate

165Hz

GRAPHICS
Graphic Card

NVIDIA GeForce RTX™ 3070 Ti

Graphics Memory

8GB

On-board Graphics Adapter

Yes

Graphics Memory Type

GDDR6

Discrete Graphics Adapter

Yes

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, WiFi

Wi-Fi Model

WiFi 6E* 802.11AX (2 x 2)

Ethernet

Yes

Bluetooth

BT 5.1

PORTS & INTERFACES
Details

1 x USB-C Thunderbolt™ 4 (DisplayPort 1.4)
1 x USB-C 3.2 Gen 2 (DisplayPort 1.4)
1 x USB-A 3.2 Gen 1
1 x Headphone / mic combo
1 x E-Shutter button
2 x USB-A 3.2 Gen 1 (1 always on)
1 x USB-C 3.2 Gen 2 (DisplayPort 1.4, power delivery)
1 x HDMI
1 x RJ45
1 x DC-In

AUDIO
Built-in Microphone

Dual array microphone

Built-in Speakers

2 x 2W Nahimic Audio stereo speakers

CAMERA
Front Camera

720P HD with Array Microphone & Electronic Privacy Shutter

SOFTWARE
Operating system installed

Windows 11

KEYBOARD
Numeric Keypad

Yes

Pointing Device

Touchpad

BATTERY
Battery Technology

Li-Polymer (Li-Po)

Battery Capacity

80 Wh

Number of battery cells

4

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

2.4 kg

Dimensions

24.05mm x 358.8mm x 262.35mm / 0.79″ – 0.95" x 14.13" x 10.33"

POWER
AC Adapter Power

230W slim tip (3-pin) AC adapter, 100-240V, 50-60Hz

SECURITY
Fingerprint Reader

No

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Laptop

1 x Charger

1 x Manual

Garancia e produktit

36 Muaj